Yandex: İnternet tarihinin en büyük siber saldırısını püskürttük

Yandex: İnternet tarihinin en büyük siber saldırısını püskürttük

18
0
PAYLAŞ

Yandex: İnternet tarihinin en büyük siber saldırısını savuşturduk

Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi Yandex, internet tarihinin en büyük siber saldırısını başarıyla savuşturduğunu duyurdu.

Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi Yandex, tarihin en büyük siber saldırılarından birini savuşturduğunu açıkladı.

NTV’deki habere göre Rus teknoloji devi, ağustos ve eylül aylarında sunucularının, internete bağlı bir ana bilgisayarın hizmetlerini geçici veya süresiz olarak kesintiye uğratmayı ve böylece bir makine veya ağ kaynaklarını gerçek kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmeyi amaçlayan DdoS adlı bir tür siber saldırıya maruz kaldığını belirtti. ulaşılmaz hale getirilsin.

AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR, 5 EYLÜL’DE REKOR DÜZEYE YÜKSELİYOR

Ağustos ayında başlayan ve 5 Eylül’de rekor seviyeye ulaşan saldırıda, bilgisayar korsanlarının ağı anormal derecede yüksek trafikle doldurmaya çalıştıkları ve istenen miktarda veriyi artık idare edemezse felç ettikleri bildirildi.

“22 MİLYON RPS BAŞARIYLA DAĞITIYORUZ”

Yandex yaptığı açıklamada, “Bu, İnternet tarihinde bilinen en büyük saldırı” dedi ve “Uzmanlarımız, saniyede yaklaşık 22 milyon istekte (RPS) rekor kıran bir saldırıyı savuşturmayı başardı.”

Yandex, 7 Ağustos’ta 5,2 milyon RPS, 9 Ağustos’ta 6,5 ​​milyon RPS, 29 Ağustos’ta 9,6 milyon RPS, 31 Ağustos’ta 10,9 milyon RPS ve son olarak 5 Eylül’de 8 milyon RPS gördüğünü söyledi.


  • Yandex siber saldırı
  • Son dakika Yandex siber saldırısı
  • yandex
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK