Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen akıllı gözlüğünü tanıttı

Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen akıllı gözlüğünü tanıttı

24
0
PAYLAŞ

Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen veri gözlüklerini sundu

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi; Gerçek zamanlı olarak gezinebilen ve çeviri yapabilen bir microLED ekrana sahip akıllı gözlük modelinin tanıtımı. Şirketin ilk akıllı gözlük modelinin 5 MP çözünürlüğe sahip entegre kamerası sayesinde fotoğraf da çekebildiği söyleniyor.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ilk veri gözlüğü modelini tanıttı. Birçok gelişmiş fonksiyona sahip cihaz; Çağrıları, bildirimleri ve navigasyon bilgilerini görüntülemek için MicroLED panele sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Şirket ayrıca akıllı gözlüklerinin fotoğraf çekebildiğine ve metin veya ses içeriğini gerçek zamanlı olarak çevirebildiğine dikkat çekti.

Habere göre Aksam.com.tr, Beebom’dan alıntı yaparak; 51 gram ağırlığa sahip Xiaomi akıllı gözlükleri, yapısal tasarımda gereken büyük miktarda alandan tasarruf etmek için MicroLED ekran teknolojisini kullanıyor. Cihaz, 2.4×2.02 mm ekran çipi ile birlikte gelir. Pirinç tanesi büyüklüğündeki elek, küçük boyutları sayesinde çerçeveye yerleştirilebilir.

Xiaomi ayrıca ışığın karmaşık optik yapılardan geçmesine izin vermek için 2 milyon nite kadar parlaklığa sahip ultra verimli bir monokrom ekran çözümü kullanıyor. Bununla; Çin merkezli teknoloji devi, gözlüklerde yeni bir fiber optik teknolojisi kullanıyor. Söz konusu teknoloji; Fiber optik lensin mikroskobik optik ağ yapısı, ışığı insan gözü için tam olarak yansıtmak üzere 180 derece kırmasına olanak tanır. Bu sayede rahat bir kullanıcı deneyimi sağlamak için cihazın boyutu ve ağırlığı azaltılabilir.

XIAOMI AKILLI GÖZLÜKLER TOPLAM 497 PARÇA İÇERMEKTEDİR

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Xiaomi veri gözlükleri toplam 497 parça içerir. Toplum; Bu parçaların akıllı gözlüğü hem akıllı telefonlar için bir yan aksesuar hem de arama yapabilen, mesaj okuyabilen ve yol tarifi alabilen bağımsız bir cihaz haline getirdiğine dikkat çekiyor.

Kullanıcılar microLED panel üzerinden aramaları ve mesajları görebilir. Bununla; Dahili mikrofonlar sayesinde aramalar da alınabilir. Akıllı gözlüklerde, gerçek zamanlı olarak fotoğraf çekmenize ve metinleri çevirmenize olanak tanıyan yerleşik 5 MP kamera bulunur. Ayrıca Xiaomi akıllı gözlükleri, ses içeriğini metne çevirmek ve gerçek zamanlı olarak microLED panelde görüntülemek için şirketin kendi çeviri algoritmalarını ve gözlüklerdeki çift mikrofon sistemini kullanabilir.

Diğer yandan; Cihaz, dört çekirdekli ve ARM tabanlı bir işlemci tarafından desteklenmektedir. Kullanıcılar dokunmatik alanı kullanarak gözlüğü kontrol edebilirler. WLAN ve Bluetooth bağlantı teknolojilerini destekleyen model, Android işletim sistemi bazında çalışıyor. Xiaomi’nin ilk veri gözlüklerinin fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadığı söyleniyor.


  • xiaomi akıllı gözlük
  • xiaomi ilk veri gözlükleri
  • xiaomi gözlükleri
  • xiaomi’den elektronik gözlükler
  • xiaomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK