WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

150
0
PAYLAŞ

WhatsApp ile transfer dönemi başlıyor

WhatsApp, WhatsApp Payments ve WhatsApp Business ile para transferi çağını başlatıyor. Şirket, Hindistan ve Brezilya’da testlere başladı.

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, şimdi de para transferi işleviyle yeni bir döneme giriyor.

theextweb’den Aksam.com.tr’de yer alan habere göre, Yapılan resmi duyuruyla birlikte WhatsApp para transferi özelliği Hindistan ve Brezilya’da kullanıma sunuldu. Mesajlaşma gibi bu özelliğin de uçtan uca şifreleme ile korunduğu bildiriliyor.

NAKİT OLARAK ÖDENEBİLİR

Uygulama artık Cashback adı verilen nakit ödemelerle de çalışıyor. WhatsApp Payments kullanıcıları 48 saat içinde geri ödeme alabilir.

Daha önce Apple Pay ve iMessage uygulaması ile para transferleri mümkündü. Ancak bu özellik ABD sınırlarının ötesine geçmedi. Pandemi sürecinde yeni yaşam biçimiyle birlikte online ödeme sistemleri daha fazla ilgi görüyor.

WhatsApp Business uygulamasını kullanarak işletmelerin restoran, market gibi yerlerden sipariş vermesi kolaylaşıyor. Yavaş yavaş yayılması beklenen özelliğin ülkemize ne zaman geleceğini görmek ilginç olacak.


  • Naber
  • whatsapp’ı öde
  • ödemeler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK