Uzaya çıkmasına sayılı günler kala Türksat 5B’nin ilk imzaları atıldı

Uzaya çıkmasına sayılı günler kala Türksat 5B’nin ilk imzaları atıldı

53
0
PAYLAŞ

Türksat 5B'nin ilk imzaları uzaya fırlatılmadan sadece birkaç gün önce atıldı.

Yıl sonunda lansmanı yapılacak olan Türksat 5B için ilk sözleşme imzalandı. Inmarsat ile yapılan işbirliği anlaşmasına göre Inmarsat GX Servisleri Türk altyapısı ile işletilmektedir.

Türksat AŞ, yıl sonunda fırlatılması planlanan Türksat 5B uydusu için ilk sözleşmeyi imzaladı. Türksat AŞ ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşması ile Inmarsat GX hizmetleri Türkiye’de Türksat 5B uydusu üzerinden yürütülüyor.

AA’da yer alan habere göre; Söz konusu anlaşma Türksat AŞ Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Demirel ve Inmarsat Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’de Mark Dickinson tarafından imzalandı.

İmza törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok tanık oldu.

Selman Demirel törende yaptığı konuşmada, anlaşmanın iyi bir küresel işbirliği olduğunu söyledi. Demirel, Türksat A.Ş. anlaşma ile Inmarsat ile ortak küresel kapasiteler geliştirme fırsatına sahip oldu.

DR.Mark Dickinson da şirketin Türksat ile ilişkilerini geliştirmek istediğini belirtti.

Türksat AŞ’nin kapasitesinin Türkiye’deki ve bölgedeki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemli olduğunu vurgulayan Dickinson, “Bu, Inmarsat’ın Global Xpress KA teyp ağını genişletmesi için gerçekten önemli bir adım. Umarız zaman alır” dedi. uzun zaman. “

Türksat AŞ ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşması ile Türkiye’de Inmarsat GX hizmetleri ve altyapısı Türksat 5B uydusu üzerinden sağlanacak. Firmalar arasında daha önce imzalanan stratejik iş birliği anlaşması ile Inmarsat global hizmetleri Türksat tarafından Tier-1 olarak sunulurken, Inmarsat GX müşterilerine bu yeni işbirliği çözümü ile sunulabilecek. Hizmetler Türksat 5B uyduları ve Türkiye’de bir altyapı ile sağlanmaktadır.


  • türksat
  • türksat 5b
  • Inmarsat
  • onay
  • yerel uydu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK