Türk karasuları kıyı muhafızlarına emanet

Türk karasuları kıyı muhafızlarına emanet

38
0
PAYLAŞ

Türk karasuları Sahil Güvenlik'e emanet

Ares Tersanesi ve Savunma Sanayii Başkanlığı iş birliğiyle geliştirilen dümen botlarının seri üretimine başlandı. 122 teknenin tedarik edildiği proje ile Türk karasuları “sahil güvenlik”e emanet.

Türkiye kıyılarında güvenlik ihtiyaçları için savunma ve gemi inşa sanayisi tarafından tedarik edilen 122 dümenli botun seri üretimine başlandı.

AA’da yer alan habere göre; Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, güvenlik güçlerini Türk savunma sanayisinin imkanlarıyla en modern araç ve gereçlerle donatmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Denizde düzensiz göç, arama kurtarma, kaçakçılıkla mücadele ve güvenlik operasyonlarını daha etkin yürütmek istiyorsak artık dümen teknemizin seri üretimine başlıyoruz. aranan.

Ares Tersanesi ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan kontrol botu sözleşmesi kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaçlarını karşılamak üzere 122 bot satın alınacak.

Buna göre çevre denizlerde ve iç sularda düzensiz göçle mücadele, arama/kurtarma faaliyetleri, kaçakçılıkla mücadele ve deniz güvenliği önlemleri etkin bir şekilde yürütülüyor.

Üretimi tamamlanan ilk teknenin kalifikasyon çalışmaları kapsamında son aşamaya gelindi. İlk tekne için liman/seyir testleri ve yapı testleri yapılmış olup, son aşama olan operasyonel test aşamasına devam edilecektir. Aynı zamanda seri üretim başladı.

İki dahili dizel motor ve su jetleri ve yüksek performanslı karbon takviyeli kompozit kullanılarak vakum infüzyon teknolojisi ile yapılan 12 metre uzunluğundaki ARES 35 FPB (Hızlı Devriye Botu-Hızlı Karakol Botu), 35 knot maksimum hıza ve 160 menzile ulaşacak. deniz mili.

Tekneler Türk Loydu standartlarına ve kurallarına göre inşa edilmiş olup, Türkiye’nin tüm kıyı bölgelerinde kullanılmaktadır.


  • Ares tersanesi
  • Başkanın Savunma Sanayii
  • Kontrol habercisi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK