SSB Başkanı Demir müjdeyi verdi: AKYA devreye alınıyor

SSB Başkanı Demir müjdeyi verdi: AKYA devreye alınıyor

73
0
PAYLAŞ

SSB Başkanı Demir müjdeyi verdi: AKYA göreve başladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin ilk milli ağır torpidosu AKYA’nın hizmete girdiğinin müjdesini verdi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “AKYA torpidomuzu devreye alıyoruz, yeni bir müjde olarak duyurabiliriz. Atmaca füzemizin denizden fırlatılacak versiyonu üzerinde çalışıyoruz. aranan.

AA’da yer alan habere göre Demir, ROKETSAN ve TÜBİTAK SAGE yönetiminde Tuz Gölü’ndeki TEKNOFEST Roket Yarışması’na katıldığı Aksaray’daki yarışmaların son günü olduğunu hatırlattı.

Demir, heyecanın dorukta olduğunu ve füzelerin yüksek irtifada olduğunu söyledi:

“TEKNOFEST’in yarattığı heyecan ve sinerji, savunma sanayi için büyük bir kaynak. Savunma sanayii olarak bu yarışmalardan sonra yapılması gerekenler konusunda sürekli aktif olmamız gerekiyor. 20’den fazla arkadaşımız bu yarışmalara katıldı ve ROKETSAN’da çalışıyor. Diğer firmalarımızla da temaslar var” dedi.

TEKNOFEST yarışmalarının gençlerin sisteme entegrasyonu için bir platform haline geldiğini kaydeden Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece burada füzeler yapılıp ateşlendiği için değil, sahada gerçekten kullanılabilecek ürünler ya da küçük bir modifikasyonla sahada kullanılabilecek ürünler geliştirebiliriz. Bir çalışanımız, füze belirli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra füzeden çıkan bir İHA geliştirdi. Bu, önemli bir kavramı eylem alanına getirebilir. “İHA’lara yeni bir operasyon konsepti getiren icatlar buradan gelebilir. Akıncı ve Aksungur İHA’larımız deneysel ürünleri burada biraz çeşitlilikle sahada kullanılmak üzere öne çıkaracaktır.”

– “ATMACA füzemizin denizaltı versiyonu üzerinde çalışıyoruz”

Daha geniş erişime ve hedefleri vurma kabiliyetine sahip ürünlerin geliştirilebileceğini belirten Demir, şunları kaydetti:

“Aslında bu yolun çok potansiyeli var. Öte yandan torpido çalışmalarımız var, seyir füzesi çalışmalarımız var, denizaltılardan fırlatılan bir seyir füzesi, bir de roket motoru kullanma durumu var. Burada yapılan çalışmalar her zaman bunun altyapısını sağlıyor” dedi. Atmaca füzemizin denizden fırlatılacak bir versiyonu üzerinde çalışıyoruz. Atmaca füzemizin yeni bir modelini ülkeden ülkeye çıkartmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”


  • Atmaca’nın şu anki durumu
  • Akya oyuna giriyor
  • smail Demir son anda
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK