Singapur’dan otonom kolluk kuvvetleri… Robotlar test amaçlı olarak kamusal alanda denetime çıkacak

Singapur’dan otonom kolluk kuvvetleri… Robotlar test amaçlı olarak kamusal alanda denetime çıkacak

45
0
PAYLAŞ

Singapur Özerk Kanun Uygulama Makamları ... Robotlar test için kamu tarafından denetleniyor

Singapur, kolluk kuvvetlerinin yükünü hafifletmek için sokakta ve halka açık yerlerde otonom robotları test etmeye hazırlanıyor. Üç haftalık test aşamasında robotlar, yasak alanlarda sigara içilip içilmediğini veya Kovid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını belirleyecek.

Singapur, halka açık alanlarda devriye gezmek ve sosyal alana yönelik olumsuz davranışları engellemek için robotları test etmeye başladı.

bangkokpost.com’dan Aksam.com.tr’de yer alan habere göre, Singapur Bilim ve Teknoloji Ajansı, dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Singapur’da covid-19 güvenlik önlemlerini dikkate almamak, yasak alanlarda sigara içmek ve bisikletleri uygunsuz şekilde park etmek gibi kötü davranışları tespit etmek için iki otonom robot duyurdu.

Ajans, Xavier adlı devriye robotunun zayıf sosyal davranışları tespit edebilen ve komuta ve kontrol merkezine gerçek zamanlı uyarılar gönderebilen kameralarla donatıldığını söyledi.

Test, Singapur’un merkezindeki bir yaya bölgesinde gerçekleştirilir.

Ajans, ileriye dönük olarak, “yaya devriyelerine olan ihtiyacı azalttığı ve operasyonel verimliliği artırdığı için kamu görevlilerinin çalışmalarını destekleyecek” dedi ve robotların üç haftalık deneme sırasında gözetim ve mesajları göstermek için kullanılacağını belirtti. halkı uygun davranış konusunda eğitin. bir açıklama yaptı.


  • robot
  • özerk
  • Singapur
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK