Silahlı İHA’lara sipariş yağıyor

Silahlı İHA’lara sipariş yağıyor

17
0
PAYLAŞ

Silahlı İHA'lar için gelen siparişler

Silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2’ye ilgi artıyor. Baykar Teknoloji Lideri Başkanı Selçuk Bayraktar, “Zaman zaman talepte bulunmakta zorlanıyoruz ?? aranan.

Baykar’ın teknoloji lideri başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracına büyük ilgi olduğunu ve talebin karşılanamadığını söyledi. Bayraktar, liderliğini yürüttüğü Tekno Festivali kapsamında Tuz Gölü’ndeki Roket Yarışlarını takip ettiği Aksaray’da sorulan soruları yanıtlayarak, “Dünyadan ve Azerbaycan-Karabağ’dan insansız hava araçlarımıza yoğun ilgi var. operasyonlar önemli ölçüde büyüdü.”

Bayraktar, “Bayraktar TB2 insansız hava aracımız, İdlib Harekatı (Bahar Kalkanı Harekatı), Zeytin Dalı Harekatı, Fırat Kalkanı Harekatı ve son olarak Azerbaycan Harekatı’na katıldığından dolayı tüm dünyadan büyük bir ilgiyle karşı karşıyayız. Sahip olmak. Baykar, gelirinin yüzde 70’inden fazlasını ihracattan elde ediyor. Şu ana kadar 10’dan fazla sözleşme imzalandı. Bunların bir kısmı da ihraç edildi” dedi.

Akıncı’dan ilk sevkiyatı yaptıklarını söyleyen Bayraktar, “Ona da ilgi var. Uçağımızın teslim edilmesini ve kalifiye olmasını beklediğimiz için bu sorulara henüz yanıt vermedik. Şu anda Bayraktar TB2’nin satın aldığı veya ihracat sözleşmesi imzaladığımız her yerden ilgi var, diğer ülkelerden de ilgi var.

Bayraktar, “Dünyada şu anda insansız hava araçlarıyla yangınları söndürecek bir teknoloji yok ama böyle bir teknoloji olsaydı dünya çapında büyük talep görürdü” dedi.

İLK MİLLİ AĞIR SINIF TORPİDO GELİYOR

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Tuz Gölü’ndeki TEKNOFEST füze yarışmasının son gününde yer aldı. Burada sorulduğunda, torpidolarla ilgili çalışmaların olduğunu yanıtlayan Demir, “Cruise füzeleri ile, denizaltıdan fırlatılabilen seyir füzesi ile ilgili çalışmalarımız var, roket tahriki kullanma durumu da var. Var” dedik. AKYA torpidomuz devreye girdi, bunu yeni bir müjde olarak duyurabiliriz.”


  • silahlı drone
  • Standart taşıyıcı tb2
  • Selçuk Bayraktar
  • Baykar
  • tekno parti
  • akya
  • Teknik haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK