Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası, 2022 yılında kullanıma sunulacak

Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası, 2022 yılında kullanıma sunulacak

14
0
PAYLAŞ

Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası 2022 yılında satışa sunulacak.

ABD’den EVOC Sports, bisikletçiler için bir kaza anında hava yastığına dönüşen bir sırt çantası geliştirdi. Çantanın 2022 baharında kullanıcıya sunulacağı kaydedildi.

American EVOC Sports, olası bir kaza durumunda bisikletçilerin üst vücutlarını korumalarına yardımcı olmak için bir kaza durumunda 1 saniyeden daha kısa sürede otomatik olarak hava yastığına dönüşebilen bir sırt çantası geliştirdi. Commute Air Pro 18 isimli ürünün standart bir sırt çantasına benzediği belirtildi. Toplum; Bisikletçiler için basit ama etkili bir koruma mekanizması geliştirmek istediğini belirtti. Standart bir sırt çantası gibi görünen ve çalışan Commute Air Pro 18’in yerleşik hareket sensörlerine sahip olduğu da vurgulandı.

Habere göre Aksam.com.tr, Beebom’dan alıntı yaparak; Kullanıcı sırt çantasını omuzlarına koyduğunda ve göğüs kemerini kapattığında sensörler otomatik olarak devreye giriyor. Bu noktadan itibaren hareket sensörleri Commute Air Pro 18’in hareketini saniyede yaklaşık 1.100 kez izlemeye devam edecek.

Sensörler, ciddi bir çarpışma veya kaza durumunda olağandışı hareketler algılarsa, sırt çantası otomatik olarak 18 litrelik bir hava yastığını 0,2 saniyeden daha kısa bir sürede tetikler. Hava yastığı, sürücünün üst gövdesini sarar ve omuzları, elleri ve boynu kaplar.

HAVA YASTIKLARI DÖNGÜDE ETKİ KUVVETİNİ VE FREN HIZLANMASINI YÜZDE 80’E KADAR AZALTIR

Şirkete göre; Hava yastığı, bisikletçinin çarpma kuvvetini ve frenleme hızlanmasını yüzde 80’e kadar azaltır. Hava yastığı çarpışmadan sonra tek parça halinde kalırsa, tekrar sırt çantasına konularak ve ateşleyici değiştirilerek tekrar kullanılabilir.

Commute Air Pro 18 aynı zamanda büyük hacimli tam teşekküllü bir sırt çantasıdır. Kullanıcılar, cepte olsa bile hava yastığına bir dizüstü bilgisayar koyabilirler. Bununla; Çantada ayrıca akıllı telefonlar, kulaklıklar veya veri gözlükleri gibi elektronik cihazları saklamak için birçok yerleşik bölme bulunur. Ayrıca çantanın alt kısmında ayrı bir kalça kemeri bulunmaktadır. Bu, sırt çantasının ağırlığının kullanıcının vücuduna eşit olarak dağılmasına yardımcı olur.

EVOC Sports, ürünü 2022 baharında piyasaya sürmeyi planlıyor. Çanta 900 avroya mal olmalı.


  • Hava yastıklı sırt çantası
  • Hava yastığı sırt çantası
  • Bisikletçiler için sırt çantası
  • Hava yastığına dönüşen sırt çantası
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK