Google Haritalar, YouTube, Gmail ve diğer uygulamalar eski android cihazlarda dondurulacak

Google Haritalar, YouTube, Gmail ve diğer uygulamalar eski android cihazlarda dondurulacak

47
0
PAYLAŞ

Google Haritalar, YouTube, Gmail ve diğer uygulamalar eski Android cihazlarda donuyor

Google, aldığı bir kararla Android 2.3 sistemine sahip cihazlardan Google Haritalar, YouTube, Gmail ve diğer uygulamaları dondurmaya hazırlanıyor.

Google, eski akıllı telefonlardaki en popüler hizmetlerinden bazılarına erişimi yakında engelleme kararını doğruladı.

theson.co.uk’nin Aksam.com.tr sitesinde yer alan habere göre, ABD’li teknoloji devi, bu ayın sonlarında birçok Android cihazdan Google Haritalar, YouTube, Gmail ve diğer uygulamalar için desteği kaldırıyor. Bu nedenle, telefonlarını güncellemeyen veya yeni bir telefon satın almayan kullanıcılar, temel yazılımdan mahrum kalacaktır.

YouTube, Google Play Store, Google Haritalar, Gmail, Google Takvim ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer popüler Google uygulamaları da çalışmayı durduracak.

Google, son tarihi web sitesinde kısa bir yayınla duyurdu. 27 Eylül’den itibaren, kullanıcıların Android 2.3 yüklü cihazlarda Google hesaplarıyla giriş yapmaları engellenmelidir.

Android 2.3’e sahip akıllı telefonlar arasında Sony Xperia Advance, Lenovo K800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart II, Samsung Galaxy S2, Sony Xperia P, LG Spectrum, Sony Xperia S, LG Prada 3.0, HTC Velocity, HTC Evo 4G, Motorola yer alıyor. Fire ve Motorola XT532 gibi modeller mevcuttur.


  • Google
  • Android
  • kullanmak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK