Elon Musk’tan Joe Biden’a sert yanıt: Gerilim tırmanıyor

Elon Musk’tan Joe Biden’a sert yanıt: Gerilim tırmanıyor

34
0
PAYLAŞ

Elon Musk'tan Joe Biden'a sert yanıt: Gerilim tırmanıyor

Tesla CEO’su Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden’a General Motors ve Ford’un elektrikli otomobil yatırımlarını öven Twitter fuarı sonrası sert bir yanıt verdi. Musk, Ford’un sahasında Tesla’nın General Motors’u yatırımın 2 katından daha fazla değere sahipna işaret ediyor.

ABD elektrikli elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve ABD Başkanı Joe Biden bağlantısı, son günlerde daha da tırmandı. Biden, kısa bir süre önce ABD’deki elektrikli otomobil yatırımlarına öğretirken Tesla’dan bahsetmemesi üzerine Musk’tan tepki aldı. ABD Başkanı, resmi Twitter’dan bakıldığında yeni bir paylaşımda yine elektrikli otomobillerden bahsederken General Motors ve Ford’a övgüler yağdırdı.

Ülke başkanı, söz konusu paylaşımda “Ford, Electric Li Otomobil Einsimi Yapmak İçin 11 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor Ve Olke Genelinde Bu Alanda 11 Bin Kişilik istihdam Yaratıyor. General Motors ISE Tarihinteki en Büyük Yatırım Yapıyor. Şirket, Michigan’da 4 Bin Kişilik Yeni İstihdam Yaratırken Elektrikli Araçine de 7 varlık yatırımda bulunuyor” kullanımları.

MUSK’TAN YANIT GEÇİKMEDİ

Söz konusu paylaşıma, Musk’tan sert bir yanıt geldi. Dünyaca ünlü CEO, resmi Twitter hesabından verdiği yanıtları verdi “Tesla, elektrikli otomobil üretimi için ABD’de 50 binin üzerinde çalışan ve sektöre General Motors ve Ford’un gerçek yatırımın 2 katında daha fazla yatırım yaptı[bu hesabı kontrol eden kişinin bilgisine]” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan; Musk ve Biden’ın gerilimi, ilk olarak Biden’in General Motors’un CEO’larıyla bir ziyareti sonrası tırmanmıştı. Buluşma sonrası Biden, kısa bir tarihteki dada. Musk ise Tesla’nın ev ödevi toplantısı Biden için “insan formda” bir corap kuklası kullanmıştı.


  • elonmusk
  • joe biden
  • elon musk joe biden
  • abd baskani
  • tesla
  • Genel motorlar
  • ford
  • elektrikli araba
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK