Dünyanın ilk elektrikli yük gemisi suya iniyor! Denizde sıfır emisyon…

Dünyanın ilk elektrikli yük gemisi suya iniyor! Denizde sıfır emisyon…

24
0
PAYLAŞ

Dünyanın ilk elektrikli yük gemisi suya iniyor!  Denizde sıfır emisyon...

Japonya, yaklaşık 9, 3 milyonluk bir yük teçhizatı tesise ilk gemi gemisi ‘Asahi Tanker’in Mayıs ayına kadar denize inerek göreve yerleştirmesini açıkladı. ‘Atatürk Tanker’in, yakıt ikmali hakkında anlatıldığı.

Japonya, 20 yılı aşkın bir süre boyunca yüka ulaşım hedefi’Asahi Tanker’i Mayıs ayından gelmeden indirileceğini. Yaklaşık 9,3 milyon dolarlık bir maliyetle teçhizat’Asahi Tanker’in, gemilere yakıt ikmali anlatımlı. Sıfır karbon emisyonu yapan elektrikli geminin, diğer gemilere fosil yakıt takmayarak kendi içinde bir paradoks yaratması ise dikkat çekici.

Aksam.com.tr’nin Hellenic Shipping News’den aktardığı habere brat; Asahi Tanker, “Tokyo Elektrik Gücü” tarafından tasarlanacak olan Kawasaki’nin bir gerilim bitecek. 62 metre olan gemi, 3.480 kWh güç üretecek. Bu güç, yardıma muhtaç olan elektrikli arabaların geleceği.

ASAHI TANKER, TEK SEFERDE 1 MİLYON LİTRE GEMİ YAKITI TAŞIYABİLECEK

Geminin kentte şehir bataryaları, ‘Asahi Tanker’e yaklaşık 19 kilometre menzil hızında kilometre sunacak. Birlikte bazı Asahi Tanker, tek 1 milyon litre gemi yakıtı taşıyabilecek.


  • asahi tankeri
  • elektrik mücevher
  • elektrikli tanker
  • elektrikli yuk gemisi
  • japonya
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK