Dünyanın en zengininin gözü ölümsüzlükte… Jeff Bezos’tan sonsuza kadar yaşam üzerine çalışan...

Dünyanın en zengininin gözü ölümsüzlükte… Jeff Bezos’tan sonsuza kadar yaşam üzerine çalışan şirkete yatırım

48
0
PAYLAŞ

Dünyanın en zenginlerinin gözü ölümsüzlükte... Jeff Bezos'un sonsuza kadar çalışan şirkete yaptığı yatırım

Jeff Bezos, Rus girişimci Yuri Milner’ı yanına aldı ve sonsuza kadar yaşamayı hedefleyen bir yatırım yaptı. Biyolojik yeniden programlamayı amaçlayan yaşlanma karşıtı araştırmalar yapan bir şirket, son zamanlarda çalışmalarıyla ultra zengin girişimcilerin dikkatini çekti.

Jeff Bezos, insanların sonsuza kadar yaşamasını sağlamak için biyolojik yeniden programlamayı amaçlayan yaşlanma karşıtı araştırmalar yürüten bir şirkete yatırım yaptı.

NTV’de yer alan habere göre, Başkanlığını ABD Ulusal Kanser Enstitüsü’nün eski direktörü Richard Klausner’ın yaptığı, insanın biyolojik saatini tersine çevirmek için 270 milyon dolar fon toplayan şirket, hücrenin daha erken bir zamana dönebildiğini gösterdiği için Nobel Ödülü’ne layık görüldü. Shinya Yamanaka dahil birçok önemli bilim insanı var.

Jeff Bezos, Amazon CEO’su olarak işini bırakıp uzaya atıldıktan sonra bir biyoteknoloji şirketine yatırım yaptı.

Bezos’un yatırım yaptığı ABD ve İngiltere’de 2021’in başlarında kurulan Altos Labs, özellikle hayvanlarda ve insanlarda vücudun biyolojik saatini tersine çevirmek için hücre yeniden programlama teknolojilerini araştırmak üzere kuruldu.

201 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un da yatırımını yaptığı şirket, kısa sürede 270 milyon dolar topladı ve şirketin işe aldığı kişiler de öne çıkıyor.

NOBEL ÖDÜLÜ SCIENTIFIC İLE ÇALIŞIYOR

Yaşlanma karşıtı teknikler üzerinde çalışacak olan şirket, dünya çapında hücre yeniden programlama araştırmalarında öncü ve bu araştırmasıyla 2012 yılında Nobel Ödülü’nü aldı. Shinya Yamanaka da var.

Yamanaka, sadece dört protein ekleyerek hücrelerin, hayvan yaşamının yapı taşları olan embriyonik kök hücrelerin özellikleriyle zamanda geriye gidebileceğini keşfetti.

YAMANAKA YÖNTEMİYLE FARELERİ CANLANDIRAN BİLİM ADAMLARI VAR

İspanyol biyolog Dr. Kaliforniya’daki Salk Enstitüsü’nde çalışan ve hücre değiştirme araştırmalarına liderlik eden John, maymun ve insan embriyolarını karıştırma üzerine yaptığı araştırmayla tanınıyor. Juan Carlos Izpisua Belmonte de yer alıyor.

2016 yılında Belmonte, Yamanaka’nın embriyonik kök hücre tekniğini, “Yaşam İksiri” olarak adlandırdığı şeyde yaşlanma belirtileri gösteren ve gençleşme belirtileri gösteren farelere uyguladı.

ABD ULUSAL KANSER ENSTİTÜSÜ ESKİ MÜDÜRÜ BAŞKAN OLACAK

Ayrıca, Dr. Steve Horvath’ın şirket için çalışmaya devam edeceği belirtiliyor.

Yaşlanma karşıtı şirketin başında ABD Ulusal Kanser Enstitüsü’nün 11. direktörü Richard Klausner bulunuyor.

BUGÜNE KADAR YAŞLANMA ÖNLEYİCİ ÇALIŞMALARA YATIRIM YAPILMIŞTIR

Ne Bezos ne de Milner, yaşlanma karşıtı çözümler arayan laboratuvarlara yatırım yapmayı bilmiyor.

Net değeri 200 milyar dolar olan Bezos, daha önce yaşlanma karşıtı biyoteknoloji Unity’ye yatırım yapmıştı.

MLNER UZUN VADELİ ÇALIŞMALARA DA YATIRIM YAPIYOR

Facebook’a yaptığı yatırımlarla servetini yaklaşık 4,8 milyar dolara yükselten ve Mail.Ru’nun kurucu ortağı olan 59 yaşındaki Milner, geçen yıl Samanyolu Vakfı adı altında uzun ömür çalışmalarına yatırım yaptı.


  • Jeff Bezos
  • ölümsüzlük
  • sonsuzluk
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK