Araştırmacılar, elektronikleri havadan kablosuz bir biçimde şarj edebilen bir oda geliştirdi

Araştırmacılar, elektronikleri havadan kablosuz bir biçimde şarj edebilen bir oda geliştirdi

20
0
PAYLAŞ

Araştırmacılar, elektronik cihazları hava yoluyla kablosuz olarak şarj edebilen bir oda geliştiriyor

Michigan Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, elektronik cihazları kablosuz olarak kablosuz olarak şarj edebilen bir oda geliştirdiler. Söz konusu projenin devasa binaları kablosuz şarj istasyonlarına dönüştürme potansiyeline sahip olabileceği öne sürüldü.

Michigan Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi’nden araştırmacılar, elektronik cihazların kablosuz olarak havadan şarj edilmesini sağlayan bir oda geliştirdiklerini duyurdular. Söz konusu projenin devasa binaları kablosuz şarj istasyonlarına dönüştürebileceği belirtildi.

İlginç Mühendislik’ten Aksam.com.tr’den gelen habere göre; Geliştirilen sistem, elektrik enerjisini hava yoluyla güvenli bir şekilde gönderiyor ve 50 W enerjiyi cihazlara iletmek için manyetik alanları kullanabiliyor. Sistemi çalıştırmak için kullanılan ekipman, güçlü bir manyetik alan oluşturmak için duvar boşluklarına yerleştirilebilir.

Araştırmacı; Odadaki akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi elektronik cihazları şarj etmek için kullanılan sistemin tıbbi cihazları ve robotları şarj etmek için de kullanılabileceğini belirtiyor. Projenin arkasındaki ekip, sistemin kurulumunun kolay olduğunu ve yeni veya eski binalara uyarlanabileceğini söylüyor.

ÖNCEKİ VERSİYONLAR, ZARARLI OLARAK ZARARLI MİKRODALGA IŞINLARININ KULLANILDIĞI VERSİYONLAR

Diğer yandan; Geliştirilen teknolojinin önceki versiyonları, potansiyel olarak zararlı mikrodalga radyasyonu kullanıyordu. Bununla; eski versiyonlar, birkaç milimetrelik alanda büyük miktarda elektrik veya çok uzun mesafelerde çok az elektrik üretebilir. Ancak, yeni versiyonun tamamen güvenli olduğu ve optimum miktarda enerjiyi tüm odaya aktarabileceği bulunmuştur.


  • Şarj etmek için alan
  • Şarj odası
  • Tutmak
  • Elektronikleri şarj eden alan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK