Apple kurucularından Steve Wozniak, özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu

Apple kurucularından Steve Wozniak, özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu

21
0
PAYLAŞ

Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, özel bir havacılık ve uzay şirketi kurduğunu duyurdu

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Privateer Space adında özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu. Wozniak, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, girişim şirketinin diğer uzay şirketleri gibi olmayacağına dikkat çekti.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Privateer Space adında özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu. Wozniak, konuyla ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, şirketinin diğer uzay şirketleri gibi olmayacağını belirtti. Apple kurucusu, gProjesi hakkında daha fazla bilgi vermedi.

Engadget’tan Aksam.com.tr’de yer alan habere göre, YouTube’da Privateer Space ile ilgili bir tanıtım videosu yayınlandı. Video, şirketin eski Apple mühendisi Alex Fielding ile birlikte kurulduğunu vurguladı. Wozniak ve Fielding, uzun yıllar boyunca sık sık katkıda bulundular. İkili 2002 yılında Wheels of Zeus (WoZ) adlı bir şirket kurdu.

Wheels of Zeus, akıllı GPS etiketleri üzerinde çalıştı. Şirket 2006 yılında kapandı. Wozniak daha sonra robotik başlangıcı Fielding olan Ripcord Networks’ün yönetim kurulunda da görev yaptı.

PRIVATEER SPACE, 14 EYLÜL’DE AMOS TEKNOLOJİ KONFERANSINDA ŞİRKET HAKKINDA DAHA FAZLA DETAY PAYLAŞACAK

Diğer yandan; Privateer Space, şirket hakkında daha fazla ayrıntının 14 Eylül’de Hawaii’de başlayacak olan AMOS teknoloji konferansında resmi web sitesinde duyurulacağını kaydetti. Wozniak’ın Privateer Space ve Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dünyaca ünlü milyarderlerin hakim olduğu oldukça rekabetçi bir pazara gireceği bildiriliyor.


  • Steve Wozniak uzay şirketi
  • Steve Wozniak
  • korsanlar
  • Özel alan
  • Wozniak özel odası
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK