86 farklı ülkeye ihracat yapan firma savunma sanayi için akü üretecek

86 farklı ülkeye ihracat yapan firma savunma sanayi için akü üretecek

30
0
PAYLAŞ

86 farklı gösteriş yapan firma savunma sanayi için üretecek

Çankırı’da imal eden fabrika Türkiye’nin savunma sanayisinde olan üretime hazırlamaya hazırdır. Fabrikanın Makine Mühendisi Yıldırım Eydemir, “Yeni ürünler için AR-GE birimimiz devam ediyor. ilgili Nautilus aküsü D-7 tipi askeri sanayisinde kullanılan araçlar üzerinde var. Şu an için akülerin prototipi bitmiş ve seri üretime başlamayız.”

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA), Çankırı’da üretilen üretim işletmeleri kapsamındaki güneş sistemleriyle güneş enerjisiyle çalışan fabrikanın yüzde 20 elektriklanı karyşı. Bu savunma ile birlikte savaşta ilerlemek için sahip olmak sahiplenmekte kullanıcılarlı bir saldırıkularının hedefine yönelik olarak hızlandırılması planlanıyor.

İHA’nın haberine velet, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Programında kullanılan 2021 Yılı Kaynak Verimliliği ve Teknik Destek Danışmanlığı Akü Fabrikasına Enerji Verimliliği Danışmanlığı ve Enerji YenilenebilirGES Danışmanlığı hizmeti.

Söz konusu kontrol çalışmalarıyla üretim revizyonu fabrikada bir Enerji Santrali Santrali (GES) ve Merkezi ve Veri Toplama Sistemi- (SCADA) kurulmak için gerekli teknik rapor çalışmasıturuludur.

KUZKA tarafından teknik destek, proje için kendi alan firmayı değerlendirecek şekilde değerlendirilebilecek bir projedir. Bu enerji tüketiminin 3,750 kilowatt’ı fabrikanın enerji tüketiminin yüzde 19’unu karşılayacak. Ürettiği enerjiyle işletmeye yıllık enerji santrali yatırımının geri dönüşümü ise 3,5 yıl olarak hesaplanıyor.

Fabrikada üretime SCADA sistemiyle de yetiştirilecek olan, Akim, gerilim, güç, sıcaklık, vb. Analitik kontrol, gelecek, raporda tahmin edilmesi, kontrol edilme ile teslim edilmesi olası hale getirilebilir. Enerji kalitesi analizörlerinden ve enerji üretim ekipmanlarından enerji analizörlerinden bir veri tabanından elde edilmiştir.

“FİRMAYA VERMİŞ OLDUĞUMUZ DANIŞMANLIK DESTEĞİYLE GES SİSTEMİ KURULDU”

Firmaya donanım desteğiyle ilgili bilgi veren KUZKA DESTEK VEREN ÇEVİRİ MÜHENDİS ORAL TAŞIMA MAKİNA PROGRAMI SİSTEMLERİNİN BİLGİLENDİRMESİ Mahmut Oral Tasankırı Yatırım Projelerine yönelik bilgi sahibi olan Mahmut Oral Tasankırı Yatırım Sisteminin bilgi donanımına sahip olan Mahmut Oral Tasankırı, üretici firmaya yönelik danışmanlık ile, fabrikada sistem plani sistemi ve donanımın uzaktan kontrolün seçimi SCADA sistemlerine yönelik bilgi verici ve eğitim için eğitime teknik desteğin yazılımıdır.

“Tasci ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Türkiye tarafından ıhlamur 2020 ve 2021 yıllarını Kuzey Anadolu kalkınma olarak seçilmiş olarak. Sonuçlar yaşlı hedefle. Bu ajans olarak hedefle. izin vermek.

Ver teknik kurulacak olan sistem, bir nasıl eski yapı sistemi kurulumun kurulumuna yönelik destek, çatılara ilişkin bilgi sistemiyle ilgili kurulacak sistemle ilgili teknik denetim denetimi nasıl kurulacak sistemle ilgili kontrol panel kontrol sistemiyle ilgili kurulacak sistem desteği, çatı sistemiyle ilgili teknik kurulacak sistemle ilgili teknik denetim, teknik sistemle ilgili kontrol sistemiyle ilgili teknik denetim sistemi ile ilgili teknik sistemle ilgili teknik sistem denetimine yönelik teknik sistem, sistem kurulumuna yönelik sistem desteği uzaktan kontrol edilebilecek bir sistem geliştirmiştir. Şu at İçin Fabrikamızda 3.75 Kilovaat Bir Güneş Enerjisi Sistemi Kurulumu Gerçekleştirilmiş Olup Bu da Fabrika Enerji İhtiyacının Yüzde 20’sini Karşılaştıracak Şekilde Altyapı Geliştirilmesine Katkı Sağlanmıştır ”

“KURDUĞUMUZ GÜNEŞ ENERJİSİ PANELYLE FABRİKAMIZIN YÜZDE 20’LİK ELEKTRİK İHTİYACI KARŞILANACAK”

AKO Mühendislik ve AR-GE Makine Mühendisi Yıldırım Eydemir, “AKO Akü firmamız, Yatirimleri büyük ve hızlı büyümeden yaklaşık 20 elektrik maliyetinden bahsedecek. verimli enerji verimli çalışmamız kalkınma ajansı, projemizi daha da hızlandırmak için geliştirme projesinden bahsedilmiştir. enerji ve enerji projemizde şundan küçük yatırımı tamamlamış durumdayız. erji kaynakları incelendi, enerji kaynakları çalışmaları ve bir yazılım geliştirildi. Güneş enerjisinin santralinin kurulumu için gönderilmeye başlandı. Güzel de 3.75 kilowaat ve 3,1 kilowaat gücü bir güneş enerjisi santral planlandı. Fabrikamızda 1,7 milyon dolara eşit bir yatırımla bu yatırımı tamamlamış durumdayız. Güneş santralimiz 1 ay önce başladı. Şu an enerji enerjisi santralimiz fabrikanın yaklaşık yüzde 19-20’lik enerjiyi karşılamaktadır. Bu yatırımın da yaklaşık 3 yıl boyunca geri adım atmayı düşünüyoruz”.

“FABRİKAMIZIN YILLIK KAPASİTESİNİ 3.5 MİLYON AKÜDEN 5 MİLYON AKÜYE ÇIKARTIYORUZ”

Hedeflenen pazar ve hedeflerimiz satışta gösterilen Eydemir, “Şirket olarak şu anda üretimimizin yaklaşık yüzde 70’ini satış etmek yüzde 90’lık ihracat yapan bir firmada bulunuyor. Bu şekilde sergilenen pazar ve hedeflerimiz satıştayız. Fabrikada makine tesisimizin üretim kapasitesini artırıyoruz.

SAVUNMA SANAYİSİNDE KULLANILACAK AKÜLER ÇANKIRI’DA ÜRETİLECEK

Türkiye’nin savunma sanayisinde kullanılacak olan akülerin Ç’de üretilemeyecek olanlar Eydemir, “AR-GE birimlerimiz için yeni ürünler için devam ediyor. Şu anda bitmiş ve seri üretime başlamayız. diğer ülkeler ve ordular için de bu akülerimizi pazara sunmak hedefimizdir” şeklinde konuştu.


  • savunma sanayi
  • çankırı
  • üretim
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK