Vitor Pereira sol kanadı bu ikiliye teslim etti

Vitor Pereira sol kanadı bu ikiliye teslim etti

34
0
PAYLAŞ

Vitor Pereira, Ferdi ve Novak'a güveniyor

Yeni sezonda kanatların çok önemli olduğu 3-4-3 sistemi ile Vitor Pereira, özellikle orta sahadaki takviyeyi göz önünde bulundurarak Crespo’yu istedi. Portekizli teknik adam sol kanatta Ferdi Kadıoğlu ve Novak’a güveniyordu.

Transfer penceresinin bitmesiyle birlikte 2021/22 sezonu için Fenerbahçe kadrosu belirlendi. Sarı ve lacivertli oyuncular yeni dönemde Vitor Pereira liderliğinde 3-4-3 sistemiyle mücadele edecek.

Kanatlar bu bağlamda büyük önem taşıyacaktır. Plan, Caner Erkin’in göreve gelmesinden sonra sol kanadı güçlendirmek olsa da bu bölgeye transfer olmadı. Transferin son günlerinde bile Vitor Pereira, yabancı oyuncuyu orta sahadan kullandı. Orta sahanın daha sert ve agresif olması gerektiğini düşünen Portekizli teknik adam, Miguel Crespo’nun bu bölgeye gelmesini istedi. Kalan tek yabancı hakkını merkez orta saha lehine kullanan tecrübeli teknik direktörün sol kanadı işaret ederek “Ferdi ve Novak bu bölge için yeter” raporu verdiği öğrenildi.

TRENDE GÖRE

Sarı-lacivertliler, gelişimlerine bağlı olarak devre arası transfer döneminde sol kanadı güçlendirebilir. Ferdi Kadıoğlu sezon başından bu yana oynadığı 5 resmi maçın tamamında sol kanatta forma giydi. Filip Novak ayrıca zaman zaman hem sol savunmacı hem de sol kanat oyuncusu olarak değerlendirildi. Ayrıca bu bölgede Attila Szalai, Burak Kapacak ve Muhammed gibi alternatif isimler de bulunuyor.

KANAT KAYBI

Sivasspor’u konuğu olan Fenerbahçe, bugünkü maç öncesinde iki kanatta da sorunlar yaşıyor. Bu sezon sol kanatta forma giyen Ferdi Kadıoğlu’nun hafif bir sakatlığı bulunuyor. Genç yıldız oynarken durumu daha ciddi hale gelebilir. Bu nedenle tehlikede olmadığı kabul edilir.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK