'Türkiye'yi voleybol ülkesi yaptık'

'Türkiye'yi voleybol ülkesi yaptık'

18
0
PAYLAŞ

Voleybol camiası bir araya geldi: Türkiye'yi voleybol ülkesi yaptık

Türkiye Voleybol Derneği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) iş birliğiyle “Voleybol Gecesi” düzenlendi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’in yanı sıra kadın milli voleybol takımlarının oyuncuları ve TSYD’nin Levent’teki tesislerinde düzenlenen geceye erkekler de katıldı.

Mehmet Akif Üstündağ, “Şimdi voleybol zamanı” adı altında düzenlenen gecede derneğin toplumun şemsiyesi olduğunu söyledi. “Gerçek paydaşları var, katkıları var. Bu başarıyı sadece kendi beceri ve çabamızla elde etmedik. Her şeyden önce kulüplerimizin yanımızda olması başarıya giden yolda en büyük etkendi.” aranan.

Üstündağ, kulüp başkanlarına ve antrenörlerine voleybola katkılarından dolayı teşekkür etti. “Mükemmel diyalogumuzla hem altyapıda hem de üst yapıda başarılı olduk. Bu bizim başarımız, benim değil.” değerlendirmesini yaptı.

Üstündağ, “Türkiye’yi voleybol ülkesi yaptık” dedi.

Voleybol için bir güzel haberimiz daha var. 1998’den beri Dünya Kupası’nda oynayamıyoruz. Avrupa şampiyonasında erkekler milli takımının sıralaması ile artık direkt olarak şampiyonaya katılabileceğiz. 2022’de Dünya Kupası’na hem kadınlarımız hem de erkeklerimiz katılacak. Dünya Kupası’na katılan 24 takım arasında yine olimpiyat elemelerini oynama şansımız oldu. Bu büyük gurur.

Üstündağ, Kulüpler Dünya Kupası’na ilk kez ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Organizasyon, dünyanın en iyi altı kulübünün katılımıyla 14-19 Aralık tarihleri ​​arasında Ankara’da gerçekleştiriliyor. VakıfBank ve Fenerbahçe Opet de katılacak. Türkiye’de bir ilke imza atacağız. İnşallah iki Türk takımımız finalde oynayacak. “ dedi.

GUIDETTI: “BU ÜLKEDE VOLEYBOLUN ÖZEL BİR YERİ VAR”

Bayan voleybol takımı Avrupa üçüncüsü olan teknik direktörü Giovanni Guidetti, Türkiye’de yaşadıklarının kendisi için inanılmaz olduğunu söyledi.

Guidetti, Türk voleybolseverlerin kendisine duyduğu sevgiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Bunu 3 kez yaşadım. Trafik ışıklarında beklerken arkamdaki araç kornaya bastı. Aynaya baktığımda araçtaki kişi bana kalp işareti yaptı ve sevgisini gösterdi. Bu benim için harika. Yaşadıklarım gösteriyor ki voleybolun bu ülkede özel bir yeri var. Bu aldığımız madalya yüzünden değildi. Milli takımın tutkulu oyunundan, size verdiği heyecandan ve enerjiden geldi. Bu yaz tüm madalyaları alamadık ama her maçta savaştık ve elimizden gelenin en iyisini yaptık.” kullanılan cümleler.

Guidetti, zor ve stresli bir yaz mevsimi geçirdiklerini fark etti, dedi: “Tüm oyunculara teşekkürler. En zor, stresli ve en uzun mektup. Oyuncularım ve tüm takımım ilk antrenmandan son Hollanda maçına kadar her şeyi verdiler.” dedi.

Milli takım kaptanı Eda Erdem Dündar da tam zamanı olduğunu belirtti. “Renkli bir takımız. Voleybolu hepimiz severiz. Başarı herkes isterse olur. Bir olmayı başardık. Bu yaz bize iyi geldi. Biz bir aile gibiyiz. Dernek başkanımız baba gibi, ne yaparsak yapalım. “Çok iyi bir teknik ekibimiz var. Çünkü ülkede voleybolu popüler hale getirdik: “Çok mutluyuz.” dedi.

ÖZBEY: “ANA HEDEFİMİZ AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINDA VE OLİMPİYAT OYUNLARINDA OLMAK”

Avrupa Şampiyonası’nda son 16 turda elenen erkek milli takım başantrenörü Nedim Özbey, bir gol hedeflediklerini ve bunu daha da yukarılara taşımak istediklerini söyledi.

Özbey, son dönemde kadın milli takımı ile erkek milli takımı arasındaki farkın arttığına dikkat çekti. “Bir boşluktaydık. Yeni bir proje ve gençlerle üst üste iki kez Altın Lig’de şampiyon olduk. Ana hedefimiz, Olimpiyat Oyunlarında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yer almaktır. Ben de 1998 Dünya Şampiyonasına gideceğim. Umarım fırsat bulunca geri döneriz.” değerlendirmesini yaptı.

Millilerin kaptanı Murat Yenipazar da takım olarak bir kıvılcım yaktıklarını vurguladı. Erkek milli takımı olarak bu kıvılcımı olimpiyat meşalesine çevirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. kullanılan cümleler.

Konuşmaların ardından doğum gününü kutlayan Giovanni Guidetti için pasta kesildi.

Mehmet Akif Üstündağ, Avrupa Şampiyonası’nda dört kez üst üste en iyi orta oyuncu seçilen Eda Erdem Dündar’a da çiçek takdim etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK