Türk takımlarının Devler Ligi hüsranı

Türk takımlarının Devler Ligi hüsranı

36
0
PAYLAŞ

Türk takımları Şampiyonlar Ligi'nde gülmüyor

Türk takımları Şampiyonlar Ligi’nde son 8 sezonda 47 maça çıktı, sadece 9 galibiyet aldı. 47 gol atıp 97 gol yedi. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı son 43 maçın 42’sinde rakiplerinden daha az koştuğu dikkat çekiyor.

Şampiyonlar Ligi’nin ilk maçında evinde Borussia Dortmund’a karşı 1:2 mağlup olan Beşiktaş, futboluyla geleceğe umut verdi. Ancak Türk takımlarının Devler Ligi’ndeki hüsranı artarak devam ediyor.

Temsilcilerimiz bu önemli organizasyonda mücadele ettikleri son 8 sezonda 47 maça çıktı ve sadece 9 galibiyet aldı. Buna rağmen takımlarımız 24 kez sahadan bir mağlubiyetle ayrıldı. 14 maç berabere bitti.

Galatasaray, yukarıdaki sezonların 5’inde, Beşiktaş’ın ise 3’ünde yer aldı. Son 47 Şampiyonlar Ligi maçında 47 gol atan Türk takımları, 97 gol kaydetti.

Öte yandan Şampiyonlar Ligi’nde sadece futbol ve sonuç olarak değil, fiziksel olarak da rakibimize boyun eğiyoruz. Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı son 43 maçın 42’sinde rakiplerinden daha az koştuğu dikkat çekiyor.

(Takvim)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK