TFF, 'iki yılda bir Dünya Kupası'na karşı

TFF, 'iki yılda bir Dünya Kupası'na karşı

30
0
PAYLAŞ

TFF vs "iki yılda bir dünya şampiyonası"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), FIFA Dünya Kupası’nın 2 yılda bir düzenlenmesi fikrini onaylamayacağını açıkladı.

Derneğin internet sitesinde yer alan açıklamada, böylesine önemli bir kararın Avrupa’da derneklerin rızası olmadan uygulanamayacağı belirtildi.

Bienal Dünya Kupası’nın küresel ölçekte dernekler, ligler ve kulüpler üzerinde ciddi olumsuz etkileri olacağını vurgular, “Ekim ayı için planlanan bu dönem oyuncuları zihinsel olarak yoracak ve sakatlık riskini artıracak. Bu da uzun vadeli genel merkezler sayesinde finansal dengelerini ve UEFA ile imzaladıkları pazarlama anlaşmalarını sağlamış olan Avrupa federasyonları için de risk oluşturuyor.” İfadeler kullanıldı.

Büyük turnuvaların nadir olmaları nedeniyle heyecanın arttığı tespit edildi ve şu yorumlar yapıldı:

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi büyük turnuvaların nadir olmaları nedeniyle öneminin ve çekiciliğinin arttığını hatırlatırız ve FIFA’nın reform önerilerini Avrupa futbolunun paydaşlarıyla müzakereler yoluyla uygulaması gerektiğine inanıyoruz. Bu açıdan, Türkiye Futbol Federasyonu olarak, UEFA’nın Dünya Kupası’nın dört yılda bir düzenlenmesi ve mevcut takvime uyulması yönündeki görüşünü desteklediğimizi kamuoyuna bildirmek isteriz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK