'Terim'e teklif gelirse izin vermeyiz'

'Terim'e teklif gelirse izin vermeyiz'

13
0
PAYLAŞ

Burak Elmas: Milli takımdan Fatih Terim'e teklif almayacağız

Galatasaray kulüp başkanı Burak Elmas, Fatih Terim’in A Milli Futbol Takımı’na çağrılması halinde buna izin vermeyeceğini söyledi.

Süper Lig’de Trabzonspor ile oynayacakları maç için Trabzon’a gelen Galatasaray kulübü başkanı Burak Elmas, Trabzon Havalimanı’nda basının sorularını yanıtladı.

Elmas, teknik direktör Fatih Terim’in desteğiyle takımla birlikte olmak için Trabzon’a geldiğini söyledi.

Şenol Güneş’in milli takımdan ayrılmasının ardından Elmas’a Fatih Terim’e teklif yapılıp yapılmayacağı soruldu. “Burada görüşümüz çok net. Teknik direktörümüzle zaten uzun vadeli bir plan yaptık. Galatasaray’ın geleceğini etkileyecek bir takım kuruyoruz. Bu yüzden asla taraf olmayacağız ve olmayacağız.” izin vermeyin. Hocamızın böyle bir teklifi kabul edeceğini sanmıyorum.” aranan.

Cezası nedeniyle maçı göremediği sorulduğunda Elmas, şunları söyledi:

Bu konuda gerekli yorumları yaptık. Şimdi konu kanuna yansıdı. Gerekli suç duyurularını yaptık. Davamızı hukuk yoluyla sürdürmeye ve adalete güvenmeye devam edeceğiz. Cezalı olsak bile bu bizim takımımızla birlikte olmamıza engel olmayacak. Bundan sonra ceza süremiz boyunca takımımızla deplasmanda oynamaya devam edeceğim. Umuyoruz ki kısa sürede Türk futbolu her şeyden ve herkesten aynı mesafede, dilediğimiz gibi adil ve dürüst yönetim şartlarına kavuşacaktır. Bunun için Galatasaray olarak mücadelemize devam edeceğiz.

Elmas, Trabzonspor’un maçını kazanmak istediklerini kaydetti ve şöyle devam etti:

İyi oyunlar. Elbette herkes kazanmak ister. Bana kalsa kazandığımız bir maçı görmek isterdim ama çok hızlı başladık. Maalesef Türk futbolu 3 eleme turu oynuyor, Avrupa’da son periyotta aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle bu ikinci. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olma ihtimali yüksek olan kulüp, 2 ön eleme turu oynayacak. Hızlı bir giriş yaptık ama bu süre içerisinde transferlerimizi gerçekleştirdik. Bu transferleri farklı stratejilerle hayata geçirdik. Oyuncularımız yeterince birlikte oynayamadı ama aldığımız oyuncuların kalitesinden memnunuz. Sahada gördüklerimizden de memnunuz. Çok ciddi bir iş. Bugün umarım oyuncularımız bir takım olarak birlikte hareket edip sahada mücadele ederler, umarım galibiyetle sonuçlanır ama en azından bunu hepimiz istiyoruz.

Elmas, Trabzon’un Galatasaray ile iyi ilişkileri olan bir şehir olduğunu söyledi. “Zaman zaman buna farklı şekillerde müdahale etmeye çalışanlar oldu ama biz Galatasaray olarak Trabzonspor’daki maçı da gördük ve maçı izledik. O yüzden arkadaşlığımızı eskisi gibi güzel bir dostluğa dönüştürmek ve gitmek istiyoruz. bir arada. ” dostlukla. Sayın Ahmet Ağaoğlu ile de çok yakın ve güzel ilişkilerimiz var. Umarım her iki takım için de Türk futboluna yakışır bir mücadele olur. Bu sırada Ağaoğlu’nun kızı trafik kazası geçirdi. Kendisini aradım ve kendisine ve Trabzon camiasına başarılar diliyorum.” dedi.

Elmas ligi değerlendirdi, “Her takım güçlenmek için bazı adımlar atıyor. Sonuçları lig sonunda göreceğiz. Bir yıllık değil uzun vadeli planlar yapıyoruz. Diğer takımlara da saygı duyuyoruz.” Bu yatırımların sonuçlarını göreceğiz. Yaptığımız her yatırım Galatasaray’ın uzun vadeli finansal sağlığınadır. “Sürdürülebilirlik ve sürdürülebilirlik hakkında düşünüyor ve bir hikaye yazmaya çalışıyoruz. Diğer takımların stratejilerine saygı duyuyoruz ve sonucu sahada göreceğiz.” konuşmasını bitirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK