'Tek suçlu o değil!' Ayrılık sonrası flaş sözler…

'Tek suçlu o değil!' Ayrılık sonrası flaş sözler…

32
0
PAYLAŞ

AKŞAM yazarları ayrılığı değerlendirdi: Tek fail Şenol Güneş değil

aksam.com.tr
iffetsiz eda

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş’in milli takım tarafından gönderildiği AKŞAM yazarları gündeme damgasını vuran gelişmeleri değerlendirdi.

TFF, milli antrenör Şenol Güneş’ten ayrıldıklarını açıkladı. ayrılıktan sonra AKŞAM Yazarlar süreci değerlendirdi.

Akşam gazetesi spor direktörü Kenan Karcı, Avrupa Şampiyonası’ndan sonra bir hamle olacağını söyledi. “Beklenen bir ayrılıktı. Keşke Şenol Hoca gibi tecrübeli ve kariyerli bir teknik direktör böyle gitmeseydi. Ama futbolda böyle şeyler oluyor. Bu değişiklik Avrupa Şampiyonası’ndan sonra milli takım için de olmalıydı. Şenol yapamadı. ki” ile kendi dönüşünü değiştirmek için kendini terk etmek zorunda kaldı. Milli takıma başarılar.” aranan.

Akşam gazetesi yazarı Engin Verel, yeni ve genç bir ekip oluşturulması gerektiğini söyledi: “Bu onurlu bir davranıştır. Şenol Güneş, toplumun ve futbol ailesinin sesini dinledi. Futbolda başarı omuzlarında taşınırsa, başarısızlık her yerde olduğu gibi teknik direktörlerde, Fatih Terim ve Şenol Güneş’in aksine: “Yeni bir genç takım kuracak hocalar var. Milli takım antrenörlüğü ve teknik direktörlüğü çok farklı. Yeni seçimde bu dikkate alınmalıdır.” kullanılan cümleler.

BİZİM ÇOCUKLARIMIZLA BU ŞEYLER ÇALIŞMAZ

“Askeri takımlara koçluk yapmak maddi bir gelir değil, manevi bir değer olarak görülmelidir.” Verel dedi ki:

Hoca o dönemin başkanına veya şahsına bana yalvardığını söyleyebilirse konu kapanır. Milli takım koşma yeridir, yalvarmak değil. Koşarak gelenler için kapının açılması gereken bir yerdir. Bunlar “bizim çocuklarımızın” başına gelmez. Bunu herkes anlamalı. Çocuklarımızla bile Türkiye’deki tüm takımlar yanlarında bu kadar çok yabancı oyuncu getirmiyor. Yeni teknik direktör için favorim Joachim Löw. Mircea Lucescu gelebilirse Löw’ün gelmesi çok daha mantıklı olur.”

“YEREL ÖĞRETMENİN YANINDAYIM”

Akşam gazetesi spor muhabiri Aydın Türkmen, faturanın Şenol Güneş’e gönderilmesinin normal olduğunu söyledi: “Şu anda Uluslar Ligi’nde küme düşen, EM’yi 1 golle 24. sırada tamamlayan ve Dünya Kupası elemelerinde liderliğini 6-1 mağlup ederek EM’ye giden bir milli takımımız var. hedef. Hollanda ve Norveç galibiyetiyle elemelere başlayan takım bu.” dedi.

Mevcut davada Şenol Hoca’nın fatura kesmesinin normal olduğunu belirten Türkmen, şunları kaydetti: “Antrenör uzun süredir formda değil. Ve formda kalmasının hiçbir anlamı yoktu. Son maçın ardından moralinin bozuk olduğunun oyunculara da yansıdığına dair açıklamaları da gördük. Bu değişiklik en önemlisidir. En azından kim olabileceğini ‘yapabiliriz’ inancının yeniden ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır… Yerli bir antrenörün milli takımda bulunmasından yanayım ve bence mevcut alternatifler arasında en mantıklı isim Okan Buruk. “ aranan.

“ŞENOL TEK SUÇ DEĞİL”

Aksam spor muhabiri Alen Markaryan, tek suçlunun Şenol Güneş olmadığını varsayarak ayrılığı şu sözlerle açıkladı:

Hem kendisi hem de milli takım için iyi oldu. Şenol Hoca gitmeseydi çok baskı altında kalacaktı. Milli takımın Norveç karşısında başarılı olması düşünülemezdi. Tabii buna Şenol Güneş’in de katkısı oldu. Bu yenilginin İtalya maçında geleceği belliydi. Tek suçlu Şenol Güneş olamaz. Aynı zamanda birlikteliğinde hatalar yaptığına inanıyorum. Bölünmenin milli takım için faydalı olacağını düşünüyorum. Değişiklikler her zaman faydalı olmuştur. Öte yandan takımdaki sorun da elbette yaranın nerede olması gerektiği. Sadece teknik direktör değiştirmenin yeterli olacağını düşünmüyorum ama Norveç maçı için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu oyuncularla Avrupa’ya gittik. Fransa’yı yendik. Güneş sorunu çözemeden istifa etti. Sorunun ne olduğunu bulmanız gerekiyor. Milli takıma başarılar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK