'Tecrübeleri arttıkça daha iyi işler yapacaklar'

'Tecrübeleri arttıkça daha iyi işler yapacaklar'

41
0
PAYLAŞ

Fatih Terim: Tecrübe kazandıkça daha iyi işler yapacaksınız

AA

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lazio’yu 1-0 mağlup ettikten sonra açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam, Türk Telekom Stadı’nda oynanan ve 1-0 kazanılan maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Lazio kalecisinin hatasından attıkları gol bir basın temsilcisi tarafından “şanslı” olarak nitelendirilince, Terim şunları söyledi: “Hayatımda şans yok. Olanların çoğuna şans denilebilir ama bence hazır olanın şansı var. Maçta hedefe çok yaklaştık. Daha farklı gol atabilirdik.” Birden fazla hedef olabilirdi. Geçmişte futbolda kötü gollerimiz vardı. “Bugüne şans golü atfetmek yanlış olur. İtalya’nın en iyi takımlarından biri olan Lazio’nun oyun kurmasını engelledik.” ve rakibi hata yapmaya zorladı. Bundan sonra doğru kişinin kazandığı maç demek daha doğru olur.” dedi.

Aslan gibi başladı! Skor: Galatasaray 1-0 Lazio

Kaleci ve defans oyuncuları ile oyundan vazgeçmeyeceklerini açıklayan Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün basit hatalar yapmasaydık daha rahat oynayabilirdik. Oyun avantajımız varken yaptığımız basit hatalar var. Bugün bloklarımız arasındaki mesafeyi görmedin. Tek blok olarak oynamamızın sebebi rakibimize yer vermemek ve bir bütün olarak oynamaktı. Düşüncelerimizi yansıttık ve sahada iyi bir iş çıkardık. Topa vurmadan, arkadan oynamadan taviz vermedik. Önde ve baskı altındayken hiçbir taviz vermedik. Bu bizim vazgeçemeyeceğimiz bir konu. Bu gibi durumlarda bazı oyuncularımızın hataları yüzünden zaman zaman sakatlansak da yolumuza devam edeceğiz. Bu genç ekip her geçen gün biraz daha tecrübeli. Sette daha sabırlı olmalı ve daha az seçim hatası yapmalıyız. Yarın oyunu yaratırken farklı varyasyonlar yapacağız ama bu felsefe asla değişmeyecek.

“İYİ BİR İKİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Fatih Terim, bu sezon ilk kez birlikte oynayan Marcao ve Victor Nelsson’ın uyumuna övgüde bulundu.

Danimarkalı Nelsson’un sağ kanatta daha etkili olduğunu belirten Terim, şunları kaydetti: “İyi bir ikili olduklarını düşünüyorum. Nelsson’un sağ kanatta daha iyi oynadığı da açık. Bu yılı Luyindama, Alpaslan, Nelsson ve Marcao dörtlüsü ile bitireceğiz. Her biri bir puan alırsa çok iyi iş çıkaracak.” Görev. ” “ dedi.

Sarri’den Vedat Muric açıklaması

“Atmosferi özlediğimiz o kadar açık ki”

Galatasaray teknik direktörü Terim, Türk Telekom Stadı’nda taraftarların atmosferini özlediklerini söyledi.

Tecrübeli teknisyen, taraftarların desteğinin itici güç olduğunu açıkladı: “Atmosferi ve taraftarımızı özlediğimiz çok açık. Maçta iyi bir oyunun mesajı, taraftarlardan olumlu yanıt aldığında itici güç oluyor. Ardından Galatasaray oyunu yükseliyor ve daha iyi şeyler ortaya çıkıyor. Bugün taraftarların “bazı stresler üzerinde büyük etkisi oldu.” değerlendirmesini yaptı.

Berkan Kutlu: Bu atmosferde oynamak çok güzel

“HER GÜN BÜYÜYORUZ”

Lazio’nun galibiyetinin takımın özgüvenini olumlu etkileyeceğini kaydeden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu galibiyet bizim için büyük bir adım olacak. Biz genç bir takımız. Bazı şeylerde sabırsız ve erken davranıyoruz. Basit hatalar ve cirolar yapıyoruz. Antrenmanda oyun anlayışımızı iyi özümserler. Takımın çoğu 20-22 yaşında. Bazıları ilk kez yurt dışına gidiyor. Bu kolay değil. Her gün geliştireceğiz. Bu zaferler kalkınmada çok önemli bir rol oynamaktadır. Güven ortamı yaratmada önemli bir rol oynar. Güven kazanacaksınız, hata yapmaktan korkmayacaksınız. Tekrar deneyecekler, bir hata daha yapacaklar ama yollarına devam edecekler. Bu deneyim hayatınıza yardımcı olacak bir unsur olacaktır. Bugün kötü bir oyundan ve bir başka kaybetme maçından biraz korktum. Ben kimseden korkmayan bir adamım ama oyuncularım için bazı endişelerim var. Ama çok şükür bugün çıktılar, hem mücadelenin en iyisini verdiler hem de en iyi şekilde futbol oynamaya çalıştılar.

Muslera’dan destek: Cesaretiniz kırılmasın

“KEREM’İN HER OYUNDA DAHA AZ TOP KAYBETTİĞİNE EMİNİM”

Galatasaray teknik direktörü Terim, Kerem Atürkoğlu’nun satışlarının zaman zaman sorun olmayacağını söyledi.

Herkesin pasaport hatası yapabileceğine değinen Terim, şu ifadeleri kullandı:

Kerem sprinter olduğu için ara sıra geçiş hataları yapıyor ama sadece Kerem değil herkes. Her gün daha isabetli oynayacak, daha az hata yapacak. Her maçta biraz daha az top kaybedeceğine eminim. Rakip takım için tehdit oluşturmaya devam ettiği sürece, ara sıra yaptığı hatalar çok fazla sorun teşkil etmiyor. Ancak bu eksikliğinin farkındadır ve daha az top kaybetmeye çalışır. Top kaybını bu kadar önemli hale getirirsek başka hamle yapamaz. Bununla böyle başa çıkmak zorundayız. Sıkışırsa, başka şeyleri gözden kaçırır. Bazen bire bir oynamak istiyor. Ben de onu teşvik ediyorum. Bire bir, hızınız, hızınız ve defansın arkasından koşmanız bizim için önemlidir. Her güzelliğin bazı kusurları vardır ama bundan sonra daha az hata yapacaktır.

Terim, sakatlanan Sacha Boey’nin yaklaşık 2 hafta sonra takıma döneceğini belirtti.

Taylan Antalyalı: Benim de hedeflerim var

“TARİHE BAKIN, TÜM BAŞARILAR TÜRK TEKNİK DİREKTÖRLERİ TARAFINDAN ELDE EDİLDİ”

Fatih Terim, Türk antrenörlerin liderliğindeki milli futbol takımının tarihteki tüm başarıları gördüğünü söyledi.

Terim, Alman Ümit Millî Futbol Takımı’nı çalıştıran Stefan Kuntz’un milli takımın teknik direktörlüğüne adının geçmesi ve Türkiye’de teknik direktör alımında sorun olup olmadığı sorulduğunda, “Türk milli takımına layık çok Türk antrenör var ama seçimler farklı kullanıldı. Türk milli takımını başarıya taşıyan birçok Türk antrenör var. Her bireyin seçimine saygı duyuyoruz. Hikayeye bakın, hepsi var. Başarılar elde ettim. Arkadaşlarıma haksızlık oluyor. “Yapılmasını istemiyorum. Seçimden herkes sorumlu ama hepimiz milli takımın yanında olacağız. Herkesi destekleyeceğiz ve oyuncuları hazırlayacağız. Bugün çok önemli koçlarımız var. Herkes çok iyi iş çıkardı ve yapmaya devam edecek.” değerlendirmesini yaptı.

Falcao’dan Lazio zaferi kutlaması

İTALYAN GAZETECİLERE İTALYANCA CEVAP

Geçmişte İtalyan takımları Fiorentina ve Milan’ı çalıştıran Fatih Terim, İtalyan gazetecilerin sorularını İtalyanca yanıtladı.

Terim, kendisi hakkında güzel sözler söylediği için Lazio teknik direktörü Maurizio Sarri’ye teşekkür etti. “Sarri benim hakkımda çok güzel şeyler söyledi. Beni takip ettiğini ve ben İtalya’dayken maçlarıma geldiğini söyledi. Bugün de beni utandırdı. Ona sarıldım, tebrik ettim ve ondan hoşlandığımı söyledim. Sarri iyi biri. çalışma arkadaşı. ” Ona saygı duyarım. O çok iyi bir antrenör. “Antrenman yaptığı takımları izliyorum. Futbola gönül vermiş, pes etmeyen, önemli takımları başarıya taşıyan çok değerli bir teknik direktör. Ondan haber almak bir onurdu.” kullanılan cümleler.

Terim’in “Beni utandırdı.” Bahsettiği hamlenin Sarri’nin maçtan sonra ellerini açarak kendisine olan saygısını gösterdiği söylendi.

Bir gün İtalya’ya dönmeyi düşünüp düşünmediği sorulduğunda Terim, şunları söyledi: “İtalya benim ikinci evim. Arkadaşlarımla sürekli iletişim halindeyim. Ancak şu anda Galatasaray’dayım. Başkanla güzel bir proje başlattık. Şu an için İtalya’ya dönme planım yok ama bizde varız. “gelecekte” ne olacağını bilmiyorum. Görüş biçimi.

Bir zaferden çok daha fazlası

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK