Stefan Kuntz'un yardımcıları resmen açıklandı

Stefan Kuntz'un yardımcıları resmen açıklandı

18
0
PAYLAŞ

Stefan Kuntz'un yardımcıları resmen açıklandı!  Sözleşmede tazminat maddesi var mı?"

AA

A milli futbol takımının yeni teknik direktörü Stefan Kuntz için imza töreni, Hasan Doğan milli takım kampında ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki antrenman tesislerinde gerçekleştirildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, Stefan Kuntz ile 3 yıllık sözleşme imzalarken, Kuntz’un sözleşmesinde tazminat maddesi olacağını açıkladı. Hamit Altıntop ise Stefan Kuntz’un yardımcılarına şunları söyledi: “Antrenörümüzün kendisine ait iki yardımcısı olacak. Diğer arkadaşlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Oyuncularımızı iyi tanıyan teknik direktöre bugün ve yarın takımda olmak denir.”

A milli futbol takımının teknik direktörlüğüne getirilen Stefan Kuntz ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

AA’da yer alan habere göre, TFF Başkanı Nihat Özdemir, milli takımlardan sorumlu TFF yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop ve Alman antrenör Stefan Kuntz, Hasan Doğan milli takım kampında ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki antrenman tesislerinde imza töreninde açıklamalarda bulundu. .

Nihat Özdemir, Türk futbolunda yeni bir dönemin başladığını söyledi: “Futbolun doğal akışında her zaman bir kan değişimi vardır. Şenol teknik direktörü ile son periyotta yaşanan süreç hakkında görüştük. Karşılıklı anlaşarak ayrıldık. Ardından değerlendirmelerde bulunduk ve Stefan Kuntz isminde anlaştık. karar verilmiş.” . Kuntz’un futbol zihniyeti, kariyeri ve disiplini yanında Alman U21 milli takımı. ‘ ile 2 şampiyonluk kazandı. kullanılan cümleler.

Başkan Özdemir, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Norveç’e karşı oynayacakları maçın önemine dikkat çekti. Başta Norveç müsabakası olmak üzere kalan 4 maçta tüm ülkemizi milli takımı birleştirmeye davet ediyorum. Hep birlikte başarılı olacağız. Milli takım her şeyin üstündedir. 20 yıl sonra Dünya Kupası’nda yer almak istiyoruz, bunu başarabileceğimizi umuyoruz. Ne yaparsak yapalım Kuntz kazanacak. “Çocukları ve çocukları konu yapmayalım. Kuntz’u iç-dış meselesine sürüklemeyelim. Kendisine inanıyor ve güveniyoruz. Uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Hamit Altıntop Bey. Yeni görevinde Kuntz’un en büyük yardımcısı olacak. Yeni süreçle birlikte Hamit Altıntop biz ve hocamız milli takımların başında olacağız.” dedi.

STEFAN KUNTZ: “GURUR VE MUTLUYUM”

A Milli Takımın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz, bu göreve layık olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu vurguladı.

sözlerine “Merhaba Türkiye” Kuntz şu sözlerle başladı: “Hamit beni aradığında ilk hissettiğim şey gurur oldu. Çok başarılı Türk milli takımına teknik direktörlük yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. İşimiz bundan sonra başlıyor. Hepimiz güçlerimizi toplayıp Norveç maçına hazırlanacağız.” En kısa zamanda tamamen futbola konsantre olacağız.” görüş bildirdi.

Nihat Özdemir ve Hamit Altıntop’a kendisini göreve layık gördükleri için teşekkür eden Alman teknik adam, şunları söyledi:

Benim için eve gelmek gibiydi. Beşiktaş’ta inanılmaz bir yıl geçirdim. Türkiye’den erken ayrıldığımızı söyleyeceğim. Büyük bir misafirperverlikle karşılandık. Aileme Türkiye ile görüşmelerin iyi gittiğini söylediğimde çocuklarım ve eşim ‘Sizinle gelebilir miyiz?’ dediler. aranan. Daha büyük bir iltifat edemezdim. Bana duyduğunuz güven için teşekkür ederim. Güç ve pozitif enerji doluyum. Oyuncuların potansiyelini biliyorum. Türkiye’de futbola yapı kazandıracağız. Başarılarımızı yine Türk bayrağına gururla bakarak kutlayacağız. Oturup zaferler hakkında konuşmak güzel olacak. Bana güvendiğin için teşekkür ederim.

HAMIT ALTINTOP: “KUNTZ’IN ALANINDA EN İYİSİNİ YAPACAĞINA İNANIYORUZ”

TFF’nin milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop, Stefan Kuntz’a güvendiklerini ve Alman teknik direktörün başarılı olacağını varsaydıklarını söyledi.

Eski bir milli futbolcu olarak Kuntz’un seçilmesine duyduğu güvenden dolayı gurur duyduğunu belirten Altıntop, şunları kaydetti:

Bana bu sorumluluğu verdikleri için başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Sorumluluğumun farkındayım. Ancak birikimimle mutlu edeceğimize emin olabilirsiniz. Bu zor bir iş. Biz meydan okumayı seviyoruz. Ne yapacağımızı biliyoruz. Bay Kuntz’u genç, modern ve taktiksel olarak en üst düzeyde oynama hedefiyle tanıştırmak istiyoruz. Görevinin bilincindedir. onunla istişare ettim. Kendisine kalitem ve tecrübemle en iyi desteği vereceğime söz verdim. Kuntz’un da sahada elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyoruz. Almanya’da Ümit milli takımında 5 yıl geçirdikten sonra A takımının bunu hak ettiğine inanıyorum. Ona ikinci evinde bu şansı veriyoruz. Biz ona inanıyoruz. Bu şansı kullanacak. Umarım en kısa zamanda çok iyi sonuçlar ve iyi bir futbolla gol atarız.

Kuntz, A milli futbol takımının büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekiyor: “Hamit, ‘Milli takıma koçluk yapmak ister misin?’ ” diye sorduğunda motivasyonum ve sinir sistemimdeki tüm alıcılar arttı. Coşkuya kapıldım. Duyguları eklersek, hiçbir şey bizi durduramaz. Türkiye her zaman inanılmaz yetenekli futbolcuların ülkesi olmuştur. Yapacağım.” “Ülkenin bizimle gurur duymasını istiyoruz. kullanılan cümleler.

Stefan Kuntz, “Milli takımdaki teknik direktörün görevi, kulüplerinde oynayan oyuncuları izlemektir” dedi ve şöyle devam etti:

Ben iyimser bir insanım. Bence her zaman olumlu bir bakış açısıyla başlamalıyız. Birkaç yıl sonra Türk halkıyla başarıları kutlamanın ne kadar güzel olduğunu söyleyeceğim. Başarılı bir milli antrenör olmanın yanı sıra en iyi Türk-Alman olmak istiyorum. Bana gösterdiğin misafirperverliği beğendim. Bir gün gitmek istersem, hakkımda daha iyi bir fikir varsa Türkiye’den ayrılmak istiyorum.

“KESİNLİKLE TÜRKÇE ÖĞRENECEĞİM”

Futbol kariyerinde 1995-1996 sezonunda Beşiktaş forması giyen Kuntz, şu görüşlere sahipti:

Kesinlikle Türkçe öğreneceğim. Sahaya çıktığımda aklıma Beşiktaş’tayken kullandığım bazı kelimeler geliyor. Büyük fikirlerimi baştan anlatmak istemiyorum. Önce oyuncularımla konuşmayı tercih ederim. Kulüpler, antrenörler ve oyuncularla görüşeceğim. Hamit bana kesinlikle yardım edecek. Birkaç oyuna baktım. Yeni bir iş kuruyorsanız, kurtarma önerilerinize dikkat etmenizde fayda var. Teknik ekibimde anadili Türkçe olan birini tercih ederim. Dört isim var. Bunlara konsantre oluyoruz. Türk futboluna bilimsel yöntemler getirmek istiyoruz. Bununla ilgili konuşacağız. Ülkeyi biraz daha iyi tanımanız gerekiyor. Yurt dışından da belli katkılar alacağız.

“Oyuncuların yurtiçinde veya yurtdışında oynaması önemli değil”

Stefan Kuntz, onun için milli takımdaki oyuncuların yurtiçinde veya yurtdışında oynamasının önemli olmadığını söyledi: “Oyuncuların yurtiçinde veya yurtdışında oynaması benim için önemli değil. Takım önemlidir. Türkiye’de ve Avrupa’da oynayan oyuncular arasında ayrım yapmıyorum. Birlik yaratmak istiyoruz.Takım ruhu, kendinizi farklılaştırmaktır. Oyuncularla bağ kurmak için. Bunu istiyorum.” dedi.

Kuntz, eski takım arkadaşı Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın hakkında şunları söyledi: “Şu anda Sergen’in en önemli değerlerinden birinin disiplin olduğunu duydum. Sergen hayatımda oynadığım en iyi orta saha oyuncusu. O zamanlar disiplinin öncelikler listesinde ilk sırada olduğunu söyleyemem. ” Onunla en kısa zamanda tanışmak istiyorum. Rıza Çalımbay beni aradı ve başarılar diledi. Bilgi ve bilgi alışverişini milli takıma entegre edebilirsek başarılı olabileceğimizi düşünüyorum.” görüş bildirdi.

HAMIT ALTINTOP: “HEDEFİMİZ NORVEÇ MAÇI”

Hamit Altıntop, üst düzey takımın son 5 maçta beklentileri karşılayamadığını hatırlattı.

Stefan Kuntz ile büyük hedeflere ulaşabileceklerine inandıklarını vurgulayan Altıntop, şunları söyledi: “Şenol hocamızla vedalaştıktan sonra 20-25 öğretmenle görüştüm. Türkiye’nin çok çekiciliği var. Bunu herkes kabul ediyor. Ancak içeriden olmadıkları için Türkiye’nin eksikliklerini göremiyorlar. Bu gerçekleri kabul edip savaşmanın zamanı geldi. Bu konuda çok kararlıyız. Bu eksikliklerin olması önemli “Futbolcularımızı görüyoruz ve onlara gerçekçi yaklaşıyoruz. Eğitim ve bilimdeki açıkları görüyoruz. En kısa sürede kapatmaya çalışacağız”. Hedefimiz Norveç maçı. Bu oyunda birbirimize mümkün olan en iyi desteği verelim. Bu çocuklara enerji ile sahip çıkalım.” değerlendirmesini yaptı.

Atılacak adımların Türkiye’de futbol kültürünü ve sevgisini güçlendirmesi gerektiğini belirten Hamit Altıntop, şunları söyledi:

Amacımız eski coşkuyu yaşatmak. Doğru futbol deyimleriyle doğru mesajı iletin. Bunu tutumlarımızla ve verdiğimiz mesajlarla uyumlu hale getirmek. Kendi sorunlarımızı analiz etmeye başladık. Çözümleri nasıl düzeltebiliriz ve nasıl daha iyi futbol oynarız diye araştırmaya başladık. Doğru ve modern futbolla bunu hızlandırabiliriz. Milli takımın son 5 maçı için herhangi bir açıklama yapılmadı. Hiç bu kadar çaresiz olmamıştık, sıkıldık. Bunda hepimizin payı var. Şimdi bunu değiştirmenin zamanı geldi. Bilime ve eğitime büyük önem vereceğiz. Kuntz’a mümkün olan her şekilde yardım etmeye çalışacağız. Umarım burada iyi futbol ve iyi sonuçlarla güzel şeylerden bahsedebiliriz. Güzel sonuçlar alınan bu güzel oyun için tebrikler. En kısa sürede sizlerle birlikte olacağız. Futbolumuzu konuşacağız. Umarım Türk futbolumuza bu güzel kararın doğru olduğunu kanıtlayabiliriz. Saha dışında da bazı değişiklikler olacak. Medya çalışmalarımız da daha yoğun hale geliyor. Daha fazla sorumluluk alıp sizinle bilgi paylaşacağım.

NİHAT ÖZDEMİR: “İMZALANAN TAZMİNAT MADDESİNDEN MEMNUNUZ”

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Stefan Kuntz ile imzaladığı sözleşmedeki tazminat maddesinden memnun kaldı.

Başkan Özdemir, Kuntz ve Şenol Güneş’in ayrıldıkları sözleşmelerindeki tazminat hükümlerine ilişkin bir soruya yanıt olarak, Kuntz ile olan sözleşmemiz 3 yıllık. Muafiyet hükmü söz konusudur. Tazminat maddesi hakkında konuştuğumuzda Stefan Kuntz bizden yanaydı. İmzaladığımız tazminat şartından memnunuz Sözleşmemizi Şenol Güneş’e borçlu olduğumuz tazminatın yarısından azı için yaptık. Karşılıklı sözleşmemizi feshettik.” kullanılan cümleler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK