Stefan Kuntz'un Türk yardımcısı belli oldu

Stefan Kuntz'un Türk yardımcısı belli oldu

21
0
PAYLAŞ

A Milli Takım'da Kuntz'un Türk yardımcısı

Milliyet

Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, ayrıldığı yarım ay yıldızlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’in yerine Stefan Kuntz’un getirilmesine karar verdi. Alman antrenör bir Türk antrenörle çalışacak.

Stefan Kuntz, A Milli Takımın yeni teknik direktörü oldu. Şenol Güneş’in veda etmesinin ardından Türk Futbol Federasyonu yönetimi Alman teknik adam lehine karar verdi.

Milli takımların sorumlu menajeri Hamit Altıntop’la önceki gün İstanbul’da görüşen ve prensipte anlaşmaya varan Alman teknik direktörün dosyaları dün TFF yönetimine sunuldu. Bazı yöneticiler yerel bir teknisyenle devam etmek isterken, çoğunluk Kuntz’u savundu. Ardından yarım ay yıldız takımının Alman teknik direktöre emanet edilmesine karar verildi.

U21’den ayrılacak

Geleceği kendi takımında olması gereken Stefan Kuntz’un yanına bir Türk teknik direktör oturacak. Bu ismin Tayfun Korkut olduğu belirtildi.

Almanya U21 milli takımında görev yapan Stefan Kuntz, Almanya Federasyonu’ndan ayrılarak Türkiye’ye gelecek. Üç yıllık sözleşme imzalaması beklenen 58 yaşındaki teknik adamın milli takım için yeni bir sistem geliştireceği de söylendi.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK