Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

Sergen Yalçın sakatlıkların sebebini açıkladı

17
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın isyan etti!

Milliyet

Sergen Yalçın, sakatlıkları aşırı yüklenmeyle ilişkilendirme konusunda zordu, 3. sezonumda böyle bir şey oldu mu? Geçen sene çifte kupa kazandık, aynı antrenman ve aynı stresti. Sakatlıkların tek nedeni oyuncuların dinlenememesi mi? kullanılan cümleler.

Tam on bir eksikle gittiği Altay deplasmanında Pjanic, Atiba, Oğuzhan ve Salih’in sakatlanarak kaybettiği Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, yaşananlara adeta isyan etti. Maçtan sonra menajerler ve yardımcılarıyla durumu değerlendiren siyah beyazlı teknisyenin gösterişli ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Sergen Yalçın, takımın arka arkaya kas sakatlıkları ile ilgili olarak, “Maalesef kadrodaki çok yorgun oyuncularımızı dinlendiremiyorum. Çünkü yanımızda dinlenecek oyuncumuz yok. Onlar da sakatlıklar yaşadı.” etkilemek için. Neden ikinci yarıda Pjanic’i oyundan alıyorum? Yaralanmamak için dinlenebiliyor… Ama sonunda Pjanic bile yaralandı. Juventus ve Barcelona’yı gören ve orada yoğun maç hızlarıyla karşılaşan Pjanic bile kendini yaraladı” denildi.

Siyah-beyazlı koç, Ajax maçının kadrosunun sakatlıklar nedeniyle şu an için belirlenmediğini söyledi.

Sergen Yalçın, gol dışında tüm bölgelerde sıkıntı yaşadıklarını vurgulayarak, “Atiba da sakat. Belki maçın başlarında sakatlıklar olabilir. Kadrodaki en kritik oyunculardan ne yazık ki şansımız yoktu. Bir sonraki uluslararası araya kadar bu sorunlar. Ama şunu unutmayalım, şunu unutmayalım. Buradan daha güçlü çıkacağız. Gelecek bizim için karanlık değil. Sakatlıklara antrenman mı, yüklenme mi diyorsun. Benimki üçüncü sezon takımda hiç oldu mu? Geçen sene çifte kupa kazandık. Yine aynı antrenman aynı stresti. Bir şey diyemiyoruz ama kas yaralanmalarının hepsi oyuncuları dinlendirebilmekten kaynaklanıyor” dedi. bildirildi.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK