Şenol Güneş'in maç sonu sözleri ortalığı karıştırdı

Şenol Güneş'in maç sonu sözleri ortalığı karıştırdı

60
0
PAYLAŞ

Hollanda yenilgisinin ardından TFF yönetimi Şenol Güneş’ten açıklama bekledi. İstifasından haber olmayınca konu hemen masaya yatırıldı. Özdemir bugün Güneş ile buluşuyor. Güneş, yüzde 90 oranında yayın yapıyor, ancak tazminat ciddi bir sorun gibi görünse de.

Hollanda maçından sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulu üyelerinin kaldığı otel… Kimse ağzını açmadı, tam bir hayal kırıklığı oldu. Sonuca kızanlar, futbolcuya kızanlar… Ama gol teknik direktör Şenol Güneş oldu. Biri o 6-1’lik şut için para ödemeliydi.

Yöneticilerin bir arada olduğu salondan bir mesaj geldi: Şenol Güneş geliyor. Güneş, bu duyguyla TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yanında istifa toplantısına gelecek. Ancak çok geçmeden bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı.

TFF’NİN ÇOĞU DERHAL GÖNDERİN DİYOR

Herkes gibi TFF yönetimi de maç sonrası Şenol Güneş’ten gelecek açıklamaları heyecanla bekliyordu. Ancak istifasına ilişkin bir haber gelmeyince konu hemen gündeme geldi.

İLK SEÇİM: Şenol Güneş’in görevine bir an önce son vermesini isteyenler çoğunluktaydı: “Öğretmenden ayrılalım. Mağlubiyetin sorumlusu o. Bunun bir bedeli olmalı.”

İTİRAZ: Ancak birkaç yönetim kurulu üyesi bu seçeneği reddetti: “Kovulursak ne yaparız?”

1) Hala bir şansımız var. Diyelim ki Şenol Güneş’i gönderdik, daha 1.5 yıllık sözleşme süresi var. Tazminat miktarı yaklaşık 15 milyon TL’dir. Bu onun için bir ödül olmaz mıydı?

2) Bu tazminatı halka nasıl açıklarız?

3) Diyelim gönderdik, Şenol Güneş’in yerine kim gelecek?

4) Şu anda mevcut olan tek tur otobüsü Okan Buruk’tur. Onunla yolumuza devam edelim mi?

“NORVEÇ’E KAYBEDERsek, KENDİMİ BIRAKACAĞIM”

İKİNCİ SEÇENEK: “Şenol Güneş ile devam edelim. Bu takımdan ve sonuçlardan o sorumlu. Norveç’e karşı maçı kaybedersek muhtemelen gider.”

İTİRAZ: “Güneşle devam etmeyelim” diyenler bu seçeneğe karşı çıktı.

1) Hala bir şansımız varsa, almalıyız.

2) Hollanda şansını yakaladı, Frank de Boer’in yerine Louis Van Gaal’ı aldı ve çıkmayı başardı.

3) Norveç maçından önce böyle bir adım atarsak şansımızı arttırmış oluruz.

BU SÖZLER TFF YÖNETİMİ İÇİN İNANILMAZ

Türkiye saati ile 15.00’e kadar süren görüşmede Şenol Güneş’in “randevu istediniz” sözleri gündeme geldi. Güneş’in milli takıma girişini bilen herkes bu sözlere de başvurabilir. Buna karşı:

– Evet, dilenciydi ve adı Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dı.

– Şenol Güneş’i milli takıma al ve kurtar bizi…

NİHAT ÖZDEMİR: Yorgunum, BAZEN DAHA ÇOK YÜRÜYORUM

Güneş’in ‘dua’ sözü TFF yönetiminde de tedirginlik yarattı. Ancak en büyük sorun Başkan Nihat Özdemir’di. Yöneticiler, Özdemir’e Güneş’le ne zaman görüşeceğini sordu. TFF grubu ve milli takım aynı uçakla İstanbul’a dönecekti. Özdemir, “Sanırım uçakta görüşürüz” diye mırıldandı ama dayanamadı:

“Arkadaşlar, bıktım. Bazen gitmek geliyor içimden. Elimizden geleni yapıyoruz. Ve sonunda fatura bize geliyor. Bunu hak etmedik.”

Bunun ardından Özdemir ve Güneş uçakta bir daha görüşmedi. Herkes eve giderken konvoy İstanbul’a indiğinde Güneş, Riva’daki TFF tesislerine giderek orada kaldı.

TFF yöneticilerinin bu toplantısının SONUCU;

1) Cumhurbaşkanı ve yönetimin Şenol Güneş’le bağları tamamen kopmuştur.

2) Şenol Güneş’in yayınlanması an meselesi. Tek sorun tazminat. Bir anlaşma varsa, bugün gidecek.

Özdemir ve Güneş bugün saat 10.00’da Riva’da buluşuyor ve ‘Güneş’le devam et tamam mı?’ diyorlar. Soru cevabını bulacaktır. Ama görünen o ki yüzde 90 yayınlanıyor…

SELİM SOYDAN: İSTİYORSANIZ GÖREVİMİ HER ZAMAN KALDIRABİLİRİM

Hollanda ile oynanan maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulu üyesi A Milli Takım Menajeri Selim Soydan Amsterdam’daki otelde kaldı. Soydan içeri girince doğruca TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yanına giderek şunları söyledi:

Sayın Başkan, uygun görürseniz sorumluluğu milli takıma devredeceğim. Bir araya geldik. Verdiğin her karara saygı duyuyorum. İstersen birlikte gidebilirsin, istersen görevi bırakabilirim. Ne dersen yapmaya hazırım”

Özdemir’in yanıtı kısa ve netti: “Hayır. Şu anda bir karar verilmiş değil. Sonra görüşüp birlikte karar veririz.”

(Özgürlük)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK