Şenol Güneş'in ikinci dönemi böyle geçti

Şenol Güneş'in ikinci dönemi böyle geçti

30
0
PAYLAŞ

Şenol Güneş ikinci dönemini böyle tamamladı

Türkiye Futbol Federasyonu, milli takım teknik direktörü Şenol Güneş’ten ayrıldığını duyurdu. İşte görevinden ayrılan Şenol Güneş’in milli takım kariyeri…

FIFA Dünya Kupası eleme grubu G 2022’nin altıncı maçında milli futbol takımımız Hollanda’ya 6-1 mağlup oldu ve Şenol Güneş ayrıldı. Türkiye Futbol Federasyonu A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, yollarının ayrıldığını açıkladı.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde aldığı kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilerin hedefi olan 69 yaşındaki tecrübeli teknik adam, Halbmond Star Takımı ile şu ana kadar 82 maçta forma giydi.

Şenol Güneş liderliğindeki milli takım, bu müsabakalarda 59’u resmi, 23’ü özel olmak üzere toplam 82 maçta 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 mağlubiyet yaşadı.

Güneş önderliğinde 127 gol atan Türkiye, kalelerinde 90 gole engel olamadı.

Şenol Güneş milli takımının başlangıcında ikinci periyodunda 32 maça çıktı, bu maçlarda 15 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Güneş yönetiminde 59. resmi oyun

Bir milli takım, Şenol Güneş yönetiminde 59 resmi maç oynadı. Türkiye, Güneş önderliğinde oynanan 59 resmi maçın 31’ini kazandı, 14’ünü kaybetti ve 14’ünde beraberliği bozamadı. Bu maçlarda 103 gol atan Crescent Star takımı, kalelerinde 64 gol gördü.

Şenol Güneş ile 23 özel maç

Şenol Güneş yönetiminde bir milli takım 23 özel maç oynadı. Türkiye, Güneş önderliğinde 23 özel maçta 7 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı.

Şenol Güneş o zamanki milli maçlar

A Milli Futbol Takımı’nın Şenol Güneş yönetimindeki maçları ve sonuçları şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç

07.09.2021 Cebelitarık Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 1-6

04.09.2021 Cebelitarık Dünya Kupası Elemeleri Cebelitarık 3-0

01.09.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Karadağ 2-2

20.06.2021 Bakü EURO 2020 İsviçre 1-3

16/06/2021 Bakü EURO 2020 Galler 0-2

06/11/2021 Roma EURO 2020 İtalya 0-3

03.06.2021 Paderborn Özel Moldova 2-0

05/31/2021 Antalya Özel Gine 0-0

27/05/2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1

30.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Letonya 3-3

27.03.2021 Malaga Dünya Kupası Elemeleri Norveç 3-0

24.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 4-2

18.11.2020 Budapeşte UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-2

15.11.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Rusya 3-2

11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3

14/10/2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2

11/10/2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1

07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3

06.09.2020 Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0

03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1

17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0

14.11.2019 İstanbul EM Elemeleri İzlanda 0-0

14.10.2019 Paris EM Elemeleri Fransa 1-1

11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0

19.10.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0

06/11/2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2

06/08/2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0

02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0

05/30/2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1

25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0

18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1

11/19/2003 İstanbul EM Elemeleri Letonya 2-2

11/15/2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1

11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0

09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2

06.09.2003 Vaduz EM kalifikasyonu Lihtenştayn 3-0

08/20/2003 Ankara Özel Moldova 2-0

06/28/2003 St Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1

06/26/2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3

06/23/2003 St Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2

06/21/2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1

06/19/2003 St Etienne FIFA Konfederasyon Kupası ABD 2-1

06/11/2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-2

07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0

04/30/2003 Teplice Özel Çek Cumhuriyeti 0-4

04/02/2003 Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2

02/12/2003 İzmir Özel Ukrayna 0-0

20.11.2002 Pescara Özel İtalya 1-1

16.10.2002 İstanbul EM Elemeleri Lihtenştayn 5-0

12.10.2002 Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

07.09.2002 İstanbul EM Elemeleri Slovakya 3-0

08/21/2002 Trabzon Özel Gürcistan 3-0

29.06.2002 Daegu Dünya Kupası Finali Güney Kore 3-2

26.06.2002 Saitama Dünya Kupası Finali Brezilya 0-1

22.06.2002 Osaka Dünya Kupası finali Senegal 1-0

18.06.2002 Miyagi Dünya Kupası Finali Japonya 1-0

13.06.2002 Seul Dünya Kupası finali Çin 3-0

06/09/2002 Incheon Dünya Kupası Finali Kosta Rika 1-1

06/03/2002 Ulsan Dünya Kupası Finali Brezilya 1-2

05/23/2002 Hong Kong Özel Güney Afrika 0-2

04/17/2002 Kerkrade Özel Şili 2-0

03/26/2002 Bochum Özel Güney Kore 0-0

02/12/2002 Breda Special Ekvador 0-1

11/14/2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 5-0

11/10/2001 Dünya Kupası Elemeleri Viyana Avusturya 1-0

06.10.2001 Kişinev Dünya Kupası Elemeleri Moldova 3-0

05.09.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-2

01.09.2001 Bratislava Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-0

08/15/001 Oslo Özel Norveç 1-1

06/06/2001 Bursa Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-3

02.06.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0

04/25/2001 Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2

03/28/2001 Üsküp Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

24.03.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-1

02/28/2001 Amsterdam Özel Hollanda 0-0

15.11.2000 İstanbul Özel Fransa 0-4

11.10.2000 Bakü Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0

07.10.2000 Göteborg Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-1

02.09.2000 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Moldova 2-0

08/16/2000 Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2

Olumsuz: Derecelendirmede ilk sırada yer alan takım Türkiye olarak alındı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK