Şenol Güneş için 4 maçlık kredi tartışması

Şenol Güneş için 4 maçlık kredi tartışması

13
0
PAYLAŞ

4 Şenol Güneş için kredi tartışması

AKŞAM

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile teknik direktör Şenol Güneş’in görüşmesinden bir sonuç çıkmadı. TFF yönetimi de ikiye bölündü. Bazı antrenörler, kalan dört maçın sonuçlarını beklememiz gerektiği görüşünü savundu.

Milli takımın Hollanda’yı 6-1 mağlup ettiği maçın ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve teknik direktör Şenol Güneş dün Riva’da bir araya geldi. Saat 10.00’da başlayan toplantı 12.30’da sona erdi. Güneş’in toplantıda iki saatlik bir konuşma yaptığı belirtildi. Ancak bu görüşmeden bir sonuç alınamayınca taraflar önümüzdeki günlerde tekrar görüşme kararı aldı. Şenol Güneş’in Riva’dan ayrılmasının ardından Başkan Nihat Özdemir de Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Bu toplantıda yönetim ikiye bölündü. Bazı antrenörler, Şenol Güneş’in Norveç maçını beklemeden ayrılması gerektiğini savundu. Ancak 22 milyon TL’lik tazminat ve takımın başına getirilecek isim konusunda anlaşma sağlanamadı. Diğer grup ise önlerinde daha dört maç olduğunu ve Şenol Güneş’in Dünya Kupası’na gidemezlerse istifa etmekten başka çarelerinin olmadığını vurgulayarak “bekleyelim” önerisinde bulundu. Sonuç olarak dünkü toplantıdan ayrılma kararı çıkmadı.

ALTERNATİFLER BURUK VE ALIMBAY

TFF yönetimi Şenol Güneş’ten ayrılırken iki ismi düşünüyor. Bunlar; Okan Buruk ve Rıza alımbay… Buruk’un sağlık sorunları nedeniyle çalışmak istemediği iddia edilirken, istikrarı ve tecrübesi nedeniyle Rıza Çalımbay Sivasspor’da birinci oldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK