Şampiyona çok yakıştı

Şampiyona çok yakıştı

20
0
PAYLAŞ

Şampiyonluk harika görünüyor

AKŞAM

Avrupa fatihi ampute takımı dün öğlen eve döndü. Üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olan ampute milli takımımız, İstanbul Havalimanı’nda çiçeklerle ve coşkuyla karşılandı. Yarım ay yıldız futbolcularımıza bir orkestra eşlik etti.

Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İspanya’yı 6-0 farklı bir skorla ikinci kez üst üste kazanan milli ampute futbol takımımız dün öğle saatlerinde evine döndü. Türk Hava Yolları’nın TK1266 sefer sayılı uçuşuyla Türkiye’ye gelen milli konvoy, İstanbul Havalimanı’nda şaşkına döndü. Uçak piste indiğinde havalimanındaki araçlar Türk bayrağı ile uçağa eşlik ederek aprona kadar eşlik etti.

“KEYİFİMİZ, KEYFİMİZ VE GURURUMUZ”

Çıkışta şampiyonlar çiçekler ve bandolarla karşılandı. Futbolcu aileleri, dernek yetkilileri ve yüzlerce taraftarımız ampute milli takımımıza sahip çıktı. O sırada İstanbul Havalimanı’nda bulunan vatandaşlarımız, “Türkiye sizinle gurur duyuyor” diye bağırdı. Alkışlar ve bando eşliğinde usta ekibimiz havalimanından ayrılırken alkışlarla karşılık verdi. Havaalanında aynı anda büyük bir sevinç, coşku ve gurur vardı.

“DOSTLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM”

Turnuvanın maçlarında 36 gol atan ustamız sadece 2 defa fileye topu gördü. Turnuvanın en değerli oyuncusu ve gol kralı seçilen Ömer Güleryüz, havalimanında yaptığı açıklamada, “Gerçekten çok çalıştık. 247 eğitim birimini tamamladık. Osman hocamız ve teknik ekibimiz bunun için bizi çok iyi hazırladı.Harika bir başlangıç ​​yaptık, iyi bir son yaptık. “En golcüydüm, en değerli oyuncu seçildim. Hayal bile edemeyeceğim şeyler gördüm. Hepsi arkadaşlarım sayesinde oldu” dedi.

DUYURU SÜRPRİZİ

Vatandaşlar, Türk Hava Yolları’nın TK1266 sefer sayılı uçuşuyla Türkiye’ye döndü. 2. pilot Selahattin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Varşova’dan Avrupa Şampiyonası ile dönen değerli hocamız Osman Çakmak’ı ve tüm ekibimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

Kutlama yağmuru yağdı

MİLLİ SAVUNMA BÖLÜMÜ: “Avrupa ampute futbol şampiyonası finalinde İspanya’yı 6-0 yenen ve Avrupa şampiyonu olan ampute milli takımımızı tebrik ediyoruz. Gaziler Günü’nde bizleri mutlu eden futbolcularımızı en içten dileklerimizle selamlıyoruz.”

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL: “Tutkuyla oynayanlar yine kazandı. Ampute milli futbol takımını tebrik ederim. Hayırlı olsun.”

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI DERYA YANIK: “Direkte hilal ve yıldız bulunan bayrak asılıdır. Milli futbol takımımız üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.”

MURAT KURUMSAL ÇEVRE VE ŞEHİRLEŞME BAKANI: “Avrupa Şampiyonası finalinde İspanya’yı 6-0 mağlup eden ve üst üste ikinci kez şampiyon olan ampute milli futbol takımımızı yürekten kutluyorum. Sizler bizim gururumuzsunuz.”

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: “Göğsünüzdeki hilal ve yıldız arması ve koca yürekleriniz ile gurur kaynağımızsınız. Ampute futbol – Avrupa finalinde İspanya’yı 6-0 yenerek şampiyon olan ampute futbol takımımızı ve yönetimini kutluyorum. 2021’de şampiyonluk.” “

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “Gönüllerini gösterdiler, güçleri ile kazandılar! Finalde İspanya’yı 6-0 yenerek Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası kupasını kazanan Millilerimizi tebrik ediyoruz.

ABD’DEN KUTLAMA

Amerika Birleşik Devletleri Adana Başkonsolosluğu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İspanya’yı 6- Avrupa Ampute Futbolu finaline götürerek üst üste ikinci kez şampiyon olan Türkiye Ampute Futbol Takımını en içten dileklerimizle kutluyoruz. 0. ” Şampiyonluk.”

“MİLLİ TAKIMDAN TAZMİNAT YOK!”

Ampute milli takım teknik direktörü Osman Çakmak, Fanatik’ten Atalay Özçelikli’ye şu ilginç açıklamayı yaptı: “Bampute milli takım için gönüllü olarak çalışıyorum. 1 lira almam Hayallerimde bir milli takımım var. Kazanırım, oraya gittiğimde 1 lira alamam. Ben gelince herkes kendi kendine anlatacak.” “Kendini kamçılayacak. Ülkemi terk edersem herhangi bir tazminat almayacağım. Neden büyük kulüplerin ampute ekipleri yok? Yabancı futbolculara milyonlarca avro verip evlerini, arabalarını kiralamak yerine 500.000 TL’ye ampute takımı kurmalılar.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK