ÖZEL! Devlerin parası Türk Bitci'den

ÖZEL! Devlerin parası Türk Bitci'den

24
0
PAYLAŞ

ÖZEL!  Devlerin parası Türk Bitci'den geliyor

AKŞAM özel haberleri

Muğla Bodrum merkezli blockchain şirketi, dünya sporunun ön saflarında yapılan anlaşmalarla oynuyor. Brezilya, İspanya, Uruguay ve Peru gibi milli takımlardan kripto para üreten Bitci’nin Türk takımlarına yaptığı finansal katkı şimdiden 40 milyon TL’yi geçti.

2018 yılında Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, artık fan token projelerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Bitci Teknoloji, McLaren Formula 1 takımı, MotoGP, Sporting Lizbon, Glasgow Rangers, Wolverhampton Wanderers gibi dünyaca ünlü takım ve organizasyonların yanı sıra Brezilyalılar, İspanya, Uruguay ve Peru skorları gibi dünyaca ünlü takımlara ve organizasyonlara Türk teknolojisini ihraç etmeyi başarmıştır. ve ülkenin milli futbol takımları Sport’u desteklemeye devam ediyor.

SÜRPRİZ YOLDA

Karşıyaka, Eskişehirspor, Ankaragücü, Denizlispor, Kocaelispor, Bursaspor, Gençlerbirliği ve Türkiye basketbol federasyonu ile taraftar token projeleri gerçekleştiren Bitci Teknoloji, bu işbirlikleri kapsamında bu kulüp ve organizasyonlara 40 milyon TL’nin üzerinde gelir sağlamıştır. Bitci Teknoloji, geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş ile 5,6 milyon euro’luk tribün sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Şirketin önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığı önemli projeler için görüşmelerin sürdüğü bildirildi.

“BU BİR FİNANSAL DEVRİMDİR”

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan: “Özellikle Türkiye’de hayranlar her zaman bir şeyler verdi ama karşılığında hiçbir şey alamadı. Bu noktada taraftar jetonları, taraftarların ellerinde bir şeyler olmasını sağlar. Bu değeri istedikleri zaman paraya çevirirler. Hem kulüp hem taraftar. ”Dünya spor ekonomisinin yüzde 40-50 oranında küçüldüğü pandemi döneminde taraftar token projeleri kulüpler için ciddi bir destek oldu. Taraftar token projelerinin önü çok açık ve bunun dünya sporu için finansal bir devrim olduğunu düşünüyorum. Kısa ve uzun vadede kulüpler için çok ciddi bir kaynak olacak.”

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan

“BEŞİKTAŞ İLE TANIŞACAĞIZ”

Beşiktaş ile 2,6 milyon avroluk iş birliği anlaşması imzaladığını da belirten Bitci CEO’su Onur Altan Tan, “Taraftar tokenini Beşiktaş ile de görüştük. Dünyanın zirvesindeki kulüplerle son aşamaya geldiğimize dair son teklifimizi kendilerine ilettik. Premier Ligde ve Güney Amerika’da yapacak ciddi işlerimiz var. Etkisi olacak anlaşmalara varmak üzereyiz.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK