Özdemir-Güneş zirvesinde neler konuşuldu?

Özdemir-Güneş zirvesinde neler konuşuldu?

48
0
PAYLAŞ

Dev zirvenin perde arkası açıldı!  Olan şey bu ...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile milli futbol takımının teknik direktörü Şenol Güneş dün Riva’da bir araya geldi. Futbol dünyasının hasretle beklediği görüşmenin ardından resmi bir açıklama yapılmadı. Nihat Özdemir ile Şenol Güneş arasındaki kritik zirvenin detayları belli oldu. İşte TFF’deki zirvenin perde arkası…

A Milli Futbol Takımı’nın Hollanda’ya 6-1 yenilmesinin ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve A Milli Teknik Direktörü Şenol Güneş, görüşme kararı aldı. Kamuoyunun yakından takip ettiği toplantıda herhangi bir karar çıkmamasına rağmen görüşmeler gerçekleşti. İşte Nihat Özdemir ve Şenol Güneş arasındaki zirveye dair detaylar…

“ALACAK KARARLARA SAYGI DUYUYORUM”

Dün TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşen Şenol Güneş, “Bir hata varsa bana kalmış. Alınan her karara saygı duyuyorum. Türk sporuna ve özellikle Türk futboluna faydalı olan her adımı atacağım. avantaj.” . İstersen istifa ederim. İsterseniz. “Kovulacaksın” dedi.

HER İKİ TARAF FİKİRİNİZİ GEÇERSİZ

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hollanda yenilgisinin ardından tüm eleştiri oklarını üzerine çeken ve milli takımdaki geleceği sorgulanan teknik direktör Şenol Güneş ile dün sabah bir araya geldi. Görüşmede her iki taraf da görüşlerini açıkça dile getirdi. Güneş, sözlerine “Beni ve oyuncularımı üzen tavır ve açıklamalarla karşılaştık, gerçekten bunları hak etmiyoruz. Bir hata varsa o da benim” sözleriyle başladı ve şöyle devam etti:

“İSTİYORSANIZ SORGULAMAMI YAPABİLİRİM”

“Evet, Hollanda’nın son maçına kadro seçerken hata yaptım. Mesela Orkun yerine Ozan Tufan ile başlayabilirdim. Ama Ozan karantinadan yeni çıkmıştı ve fazla antrenman yapmamıştı. Bir tane var. Karar verildi. ” çünkü ne vereceğimizi bilmiyorduk. Belki burada bir hata yaptım. Her şeyi kabul ediyorum. Her karara saygı duyuyorum. Türk sporuna ve özellikle Türk futboluna faydalı olan her adımı atacağım.

“Harika işler yapacaksın”

Güneş, “Burada ne benim ne de yerime geçecek öğretmenin önceliği yok. Hala Dünya Kupası finallerine çıkma şansı olan milli takıma öncelik veriliyor. Onun için ne yapacağımızı bulmalıyız. Kesinlikle zor bir durum. Her karara saygı duyduğumu tekrar söylüyorum. Çok genç, heyecanlı. “Başarılı olmayı kesinlikle isteyen ve bu nedenle bazen hata yapan bir ekibimiz var. İnanın bu gençler çok güzel işler başaracaklar” dedi. Güneş ve Özdemir bugün tekrar bir araya gelecek ve nihai karar verilecek.

SÖZLEŞME İNCELENDİ

Başkan Nihat Özdemir ile Şenol Güneş’in görüşmesinde deneyimli öğretmenin maaşı da ana başlıklardan biri oldu. Konudan çok rahatsız olan Güneş, “İlk günden maaş verdiniz. Biliyorsunuz ki gelir gelmez sözleşmemi Türk parasıyla imzaladık eski hocalarım. Ama kamuoyunun algısı çok farklı… “Örnek alınmasını istedi. Ardından ikili anlaşmayı inceledi.

‘Daha çok üzülüyorum’

Teknik Direktör Şenol Güneş’in Hollanda maçında tribünlerden gelen protestolara da değindiği kaydedildi ve “Size gelen tepkilere kendimden daha çok üzülüyorum. Böyle bir durumu yaşamak torununuzdan daha çok beni üzdü. NS. ” seninle. Çünkü sen bunların hiçbirini hak etmiyorsun.”

“8+3’E KARŞI OLDUM”

Antrenör Şenol Güneş, yabancılar konusunun kamuoyu tarafından sürekli kendisine getirildiğini ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Karadağ’da maç bitti ve bir anda yabancı sayısı tartışmaları başladı. Durum ele alınıyor. Biz. 8+3’ü de reddettiğimi çok iyi biliyorsun. Benim önerim kademeli olarak 12’den yukarıya çekmekti” dedi.

“EMRE’Yİ ÇOK İSTİYORUM”

Güneş, milli takımda yaşadığı rahatsızlığı da şu ifadelerle dile getirdi; “Maalesef herkes onu bir kulüp takımı olarak görüyor. Milli takım kavramından ve milli duygulardan uzaklaştık. Mesela Emre Belözoğlu’nu yanıma almak istedim. Bu konuda çok yol kat ettik. Ama bu kararımdan dolayı Trabzon’da kendi kasabamda vatan haini ilan edildim. Ancak bu gençleri ve bu takımı en iyi tanıyan Emre’ydi… Çok faydalı olabilirdi. Hem benim için hem de oyuncular için. “

“ZATEN AYRILMIŞTIM”

“Amacım Dünya Kupası’ndan sonra görevi başkasına bırakmaktı. Aslında benim de bu yönde hazırlıklarım vardı. Bazı isimleri kendim hazırlamak istedim. Ama bu bir kulüp oyunu. Altay oynuyorum Trabzonlular Uğurcan kaleye gidiyor bu sefer Fenerbahçeliler Türk futboluna tepki gösteriyor Bu kadar zararlı taraftarın, menajerin ve medyanın olduğu bir ortamda bu çocuklar başlı başına bir görevdir. ulusal çatı altında birleşmek. “

“CİDDİ BİR HATA VAR”

Toplantıda Başkan Nihat Özdemir, “Hoca, ciddi bir yanlışlık var. Tüm Türkiye’yi kızdıran ve hiçbirimizin beklemediği bir sonuç çıktı. Önümüzde 4 maçımız var ve süreç çok kısa.Onlarla devam edip etmemeye karar vermek için tahtadaki arkadaşlarımla buluş. Görüşlerini aldıktan sonra tekrar bir araya geleceğiz. Ne size ne de Türk futboluna zarar vermeyen bir adım atmadan birlikte sağlıklı bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum. Doğru kararı vereceğiz.”

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK