Mostafa Mohamed neden gol atamıyor? Ümit Davala açıkladı

Mostafa Mohamed neden gol atamıyor? Ümit Davala açıkladı

71
0
PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Galatasaray Göztepe’yi 2-1 mağlup etti. Sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörü Ümit Davala, maçı değerlendirdi.

Fatih Terim’in eski yardımcısı ve spor yorumcusu Ümit Davala, Galatasaray’ın Süper Lig’in 7. haftasında Göztepe’yi 2-1 mağlup ettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

“NE FAZLA GEÇİŞ HATASI”

Galatasaray kolay kazanmadı, bu oyun tarzıyla kazanmak kolay değil. İlk yarıda çok satış oldu, ikinci yarıda da devam etti. Göztepe 3. haftada teknik direktör değiştirdi ama maestro gibi bir teknik direktör değil, kariyeri de maestro değil. 4 haftadır takımın zirvesinde ve üçüncü mağlubiyetini aldı. Galatasaray çok daha üstün olmalı, çok, çok daha fazla pozisyon üretmeli. Çok fazla pasaport hatası vardı. Rakibi cesaretlendiriyorsunuz ve o sizi alt etmeye çalışıyor.

“ÇOK HIZLI OLDU”

İkinci yarıda da çok aceleci davranan Galatasaray, sete geri dönmek için acele etti ve topu kaybetti. Satışlar bir saldırı olarak geri döndü. Aslında Göztepe’ye çok pozisyon vermedi. Göztepe karşısında çok ama çok rahat bir pozisyon yaratması gerekiyordu.

“MARSELE’DE OYNAMAK ZOR”

2: 1 Cicaldau’nun bir pozisyonu vardı, 3: 1’de tamamen farklı olurdu. 2-1 her zaman riskli bir sonuçtur. Marsilya maçından önce bu kadar özgüven göstermediler. Bu aşamada oyuna değil skora bakmak gerekiyor. Oyuncular için 3 puan önemlidir. Marsilya’ya karşı bu futbol maçında gerçekten zor olacak.

“4 Forvet İLE OYNADI”

Baros, Elmander, Necati, Drogba gibi 4 forvet oynamamızın zamanı geldi… Bir oğlu vardı, forvet.

“BAKIM ÇOK ÖNEMLİ”

Bekler Galatasaray için her zaman önemliydi, ortada 8 kişiyle oynuyorlar ve bire bir dışarıda bırakıyorlar. Öğretmen 11’i yaparken çizgileri çiziyor, 1 ve 2 yazıyor, 1 ve 2 geçerli, ikisi de üretken değil. Yedlin sağdan üst üste bindi ve 2 merkezi kesti ancak merkezi kesmedi. Van Aanholt soldan daha az geliyor, hiç atak görmüyorum. Kerem girer girmez oradan bir bindirme gelmelidir. Kenardan çok az çıkan bir Galatasaray var, son birkaç yılın ana silahı oldu. Oyunu uç organizasyonlara açarsanız, hem orta hem de atlama şansınız olur.

“MUSLERA 2 YIL ÖNCE YANLIŞ YAPILDI”

Muslera’nın iki yıl önceki maçlardaki hatalarını gördük, bir Schalke maçına çıktı ve penaltıydı, gereksiz bir penaltıydı. Bunlar kaleciler için hızlı kararlar. 2-3 adımı tamamladıktan sonra geri dönmenin bir yolu yoktur, ancak bunları tamamlamanız gerekir. Çok ucuza kurtulmuş, gol olmazsa 10 kişi dövüşecek.

“CİDDİ ANI KAÇIRIYORSUNUZ”

Bazen böyle oluyor. İlk haftalarda çok gol atıp ön plana çıktığınızda bir özgüven duygusu, ‘bu böyle gidecek’ gibi bir şey oluyor. Bu anda ciddiyeti kaçırabilirsiniz. Mostafa Mohamed’in böyle bir yapısı var. İpin bittiği zaman kötüleşir. O zaman kendini gol atmaya mecbur hissediyor, 13 şutunu nerede çekerse atsın, şut atmaması gereken pozisyonlar var. İşini ciddiye almalı ve iyi çalışmalıdır. 1-2 atarsam eski Mustafa’nın geri geleceğine eminim.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK