Milli Takım'da tek çare 4X4

Milli Takım'da tek çare 4X4

35
0
PAYLAŞ

Milli takımdaki tek çare 4X4

AKŞAM

Artık Dünya Kupası’nda mücadele etmek için hata yapma lüksünü göze alamayız… Hollanda’ya 6-1 yenilen milli takımın takvimi belli. Kalan 4 maçta 12 puan alamazsak kazan daha da kaynayacak.

Hollanda ve Norveç’in galibiyetleriyle Dünya Kupası elemelerine başarıyla giren milli takım, ardından Letonya ve Karadağ’la berabere kaldığı maçlarla tepeden tırnağa aşağı indi. Cebelitarık karşısında alınan 3-0’lık galibiyet de hayal kırıklığına uğratmadı. Ne de olsa Hollanda yolunda 6-1’lik bir mağlubiyetle önden üçüncülüğe düştük. 8 Ekim’de Norveç’i alacağız. 11 Ekim deplasmandaki rakibimiz Letonya olacak. Grubun en zayıf halkası olan ev sahibi Cebelitarık’ın 13 Kasım’da ardından grup maçları 16 Kasım’da Karadağ’ın deplasman maçıyla sona erecek.

KENDİ AVANTAJIMIZI VERİYORUZ

Letonya ve Karadağ karşısında öne geçtiğimiz maçlarda berabere kalmasaydık bugün bambaşka şeylerden bahsediyor olabilirdik. Ancak beklenmedik hatalar yüksek bir bedelle geldi. Şimdi Dünya Kupası hakkında yanılmış olamayız. Son dönemde yaşanan moral bozukluğu ve oynanan futbolun ardından işlerin nasıl gelişeceği merak konusu. Çünkü tüm moral motivasyonumuz alt üst oldu. Çok kötü EURO 2020’nin ardından yaşanan hasar Dünya Kupası elemelerine de yansıdı.

ağızları açılmadı

LİDERLER DOĞRUDAN GİDİYOR

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri formatına göre; Gruplarını lider olarak tamamlayan 10 takım doğrudan kupaya katılıyor. 10 UEFA Uluslar Ligi takımından oluşan grupta ikincisi play-off oynayacak ve Dünya Kupası vizesine başvuracak. Tek eleme sürecinde oynanan 12 takımlı play-off maçlarının ardından Dünya Kupası’na katılacak diğer 3 ülke belirlenecek. Ancak işlerin bu aşamaya gelmemesi için kalan 4 maçımızı kazanmamız gerekiyor. Aksi takdirde bizi bir yeniden yapılanma süreci ve belirsizlik beklemektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK