Kuntz'a Milli Takım için izin çıktı

Kuntz'a Milli Takım için izin çıktı

29
0
PAYLAŞ

Türkiye Stefan Kuntz'a izin verdi.  imtiyazlı

AKŞAM

Alman Futbol Federasyonu (DFB), Türkiye ile anlaşma yapılması halinde Stefan Kuntz’un sözleşmesini feshedeceğini açıkladı. Ardından: “Sözleşmeyi erken bitirme ihtimali, iki ülke arasındaki futbol dostluğunun simgesidir.” Açıklama geldi.

Ulusal Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’in ayrılmasının ardından yabancı teknik direktör arayışı son aşamaya geldi. İstanbul’a gelen, TFF yönetimiyle görüşen ve ardından Almanya’ya dönen Stefan Kuntz, dün Alman Futbol Federasyonu’ndan izin aldı.

DFB’nin bu konuyla ilgili sosyal medya hesabı önünde, Stefan Kuntz, Türk milli takımının baş antrenörü olarak çalışmayı kabul ettiğinde, oybirliğiyle sözleşmesinin feshedilmesine karar verildi. Açıklama yapıldı.

Almanlardan sonra “Stefan Kuntz’un Alman U21 milli takımındaki başarısı ve Türkiye ile olan özel ilişkisi nedeniyle, DFB bir sonraki kariyer adımını engellemek istemiyor. ikinci açıklamayı yaptı.

STEFAN KUNTZ’UN YARDIMCI KENAN KOÇAK

TFF ile 3 yıllık sözleşme imzalaması beklenen Stefan Kuntz, Almanya’da yılda 600 bin euro kazanıyor. Alman teknisyenin yılda 1 milyon euro aldığı öğrenildi. TFF, son olarak Hannover’de eğitim gören Kenan Koçak’a Kuntz’un asistanlığı için teklifte bulundu. Güneş’e 10 milyon lira tazminat ödendiği de iddia edildi. Bu arada TFF, FIFA’nın 2 yılda bir Dünya Kupası oynama fikrine karşı olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK