İşte Fenerbahçe'nin parlayan yıldızları

İşte Fenerbahçe'nin parlayan yıldızları

20
0
PAYLAŞ

Kim Min Jae ve Szalai savunmada

Milliyet

Fenerbahçe’nin savunma hattı bu sezon 7 resmi maçta sadece 2 gol ve 1 penaltı yedi ile değerlidir. İkili Kim Min Jae-Szalai, sarı ve lacivert renklerde göz alıcıdır.

Başarı şansını Fenerbahçe’de defansta yaşayabilirsiniz. Özellikle stoper çevresinde yıllardır istedikleri hamleleri yapamayan sarı-lacivertliler sonunda ideal isimleri buldu. Kim Min Jae ve Attila Szalai ikilisi performanslarıyla etkiledi. Bu sezon Kim-Szalai ikilisi, özellikle E. Frankfurt maçında 1’i penaltı olmak üzere 7 resmi maçta sadece 2 gol yiyen Vitor Pereira’nın takımının temel taşı oldu.

Sarı-lacivertli oyuncular son 3 yılda 11 farklı defans oyuncusu denedikten sonra son 2 transfer döneminde aradıkları isimleri buldu. Szalai takıma ilk olarak Ocak ayında katıldı, onu geçen yaz Kim Min Jae izledi.

Vitor Pereira’nın uygulamaya çalıştığı üçlü savunma sisteminde ikili Kim-Szalai büyük başarı elde etti. Hatta yanlarında oynayan üçüncü defans seçeneğini bile çıkardı. Tisserand ve Serdar Aziz ikilisinden biri oynadığında Kim-Szalai sayesinde performansını artırdı. Geçen sezon sonunda gündeme bile gelen Tisserand ve Serdar Aziz, artık takımın önemli oyuncuları oldu.

Başarının formülü

Fenerbahçe’nin özellikle şampiyon olduğu yıllarda savunmadaki başarısı ve bu sezon yakaladığı uyum herkese umut veriyor.

Ondan önce Uche-Högh, Luciano-Tomas, Lugano-Edu, Lugano-Yobo ve Bruno Alves-Egemen gibi ikililerle şampiyonluk geldi.

Bu sezon ikili Kim-Szalai öne çıkıyor.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK