İşte Fenerbahçe'nin 'gölge' sportif direktörü

İşte Fenerbahçe'nin 'gölge' sportif direktörü

13
0
PAYLAŞ

Comolli ve Belözoğlu'nun ardından Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Selahattin Baki

Fenerbahçe’de Damien Comolli ve Emre Belözoğlu’nun ardından spor direktörlüğü koltuğu boş kalsa da bu görevi Selahattin Baki yürütüyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, görev süresinin dördüncü yılında ilk kez spor direktörlüğü koltuğunu serbest bıraktı.

Ali Koç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, artık spor direktörü ile çalışmayacağını ve yeni bir sistem geliştirdiklerini söyledi. Fenerbahçe Başkanı Haber Global, “Şu anda sportif direktör pozisyonuna gerek yok gibi görünüyor.” kullanılan cümleler.

FENERBAHÇE’DE YENİ SİSTEM

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Selahattin Baki ve Vitor Pereira ile birlikte yeni bir sistemin temellerini attı. Vitor Pereira, Fenerbahçe scout ekibiyle istişare ederek ihtiyacı olan oyuncu tipini belirleyecek ve ardından bir liste oluşturacak.

TRANSFER SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Ali Koç’un ilk dönemine de katılan Selahattin Baki, bu kez daha aktif bir role getirildi. Selahattin Baki, Vitor Pereira ve scout ekibinin belirlediği listedeki oyuncular aracılığıyla kulüplerle iletişim kuruyor.

Transferin mali şartlarını kulüplerden ve oyunculardan öğrenen Selahattin Baki, bu noktada Başkan Ali Koç ile temas halinde. Ali Koç’un yanıtına göre ya transfer imzalanacak ya da listedeki alternatif isimlerle iletişime geçilecek.

SADECE İMZA TÖRENLERİ İLE KALIN

Transfer imzalandıktan sonra sadece Selahattin Baki ve yeni oyuncu törene katılarak transfer süreci hakkında bilgi veriyor.

(Spor Dalları)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK