Hikmet Karaman'dan 'milli takım' sorusuna yanıt

Hikmet Karaman'dan 'milli takım' sorusuna yanıt

21
0
PAYLAŞ

Hikmet Karaman'dan "Milli Takım" soruyu cevapla

Süper Lig’in 4. haftasında Kasımpaşa’yı 2-0 mağlup eden Yukatel Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Genel olarak 3 puan çok önemliydi. Taraftar ve yönetim sayesinde çalışmaya devam.” dedi. aranan.

Antrenör Hikmet Karaman, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, Kasımpaşa’nın Galatasaray maçında arkadan gelen ve 90 dakika içinde başka bir varyant oynayan bir takım olduğunu açıkladı.

İlk 45 dakika oyuna hakim olduklarını vurgulayan Karaman, son hamleleri istedikleri gibi yapamadıklarını ve maçta Mensah’ın güzel bir gol kaydettiğini belirtti.

Her oyuncunun her yerde oynaması gerektiğini vurgulayan Karaman, şunları kaydetti: “Oyuncular konumsal değişkenlikten yararlanabilmelidir. İkinci yarıda basit pas hatalarıyla istediğimizi alamadık. Genel olarak 3 puan çok önemliydi. Hayranlar ve yönetim sayesinde çalışmaya devam edin.” aranan.

Milli takımın teknik direktörlüğünün kimlere getirilmesi gerektiği sorulduğunda Karaman, şunları söyledi:

Tekniker değil, 5-6 kişi arasında yabancı dil bilen, Avrupa’yı çok iyi bilen, oyuncu iletişimi ve taktikleri konusunda uzman bir adamın bu işi yapmasına izin verilmez. 4-5 üst düzey teknik adam bir araya gelmeli ve bu takımı 4 maçta dünya şampiyonluğuna taşımalı. Böyle meslektaş ilişkilerinde bırakın gitsin, bu kalsın, bu gelsin… Bakın bir iki adam demiyorum 4-5 akil adam gelsin. Hangi niteliklere sahip olabilirler? Gurbetçilerin performansını iyi bilen, yabancı dil bilen, ülke futbolunu bilen ve taktik konusunda uzman kişiler bir araya gelerek milli takımı Dünya Kupası’na götürebilir. Bu benim fikrim.

CİHAT ARSLAN: “BİZE HOŞ GELDİNİZ”

Kasımpaşa teknik direktörü Cihat Arslan, oyuncularına maçın başından itibaren sıkı tutulması gerektiğini söylediğini söyledi.

Arslan, bugün bazı kilit oyuncuların bireysel performans sergilediklerini ve üretken olmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Arslan, “İstediğimiz sonuç istediğimiz sonucu vermedi. Geçmiş olsun. Rahatlayıp daha iyi oyunlar oynayacağız” dedi. dedi.

Arslan, milli takımla ilgili şunları söyledi: “Milli takımda yeni bir rol var. Hepsi bu millete ve bayrağa hizmet edebilecek çok değerli insanlar. Trabzonspor’daki geçmiş duruşu ve başarısıyla Ünal Karaman adının tartışılmasından yanayım. Çok önemli mevkilerde görev almış bir teknik direktör. Bunun da gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum.” kullanılan cümleler.

Kayserispor Kasımpaşa’yı eli boş gönderdi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK