'Gerekli açıklamayı Fatih Terim yaptı'

'Gerekli açıklamayı Fatih Terim yaptı'

28
0
PAYLAŞ

Mustafa Denizli: Fatih Terim gerekli açıklamayı yaptı

5. Denizli’de İzmir derbisinde oynanan Göztepe’de Altay’ın teknik direktörü Mustafa Denizli, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Şenol Güneş’in milli takımdan ayrılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Denizli, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, Süper Lig’de iki takım arasında yaşanan çatışmanın İzmir ve Türk futbolunun zaferi olduğunu söyledi.

AA’daki haberlerde Futbol kariyeri boyunca Göztepe ile çok önemli maçlar oynadıklarını fark eden tecrübeli teknik adam, “İki takım arasındaki rekabet sadece 90 dakika içinde sahaya çıktı. Futbol yıllarımdaki önemli arkadaşlarım Göztepeli kardeşlerimdi. Bazıları hayatta değil. Hepsini minnetle anıyorum.” aranan.

Denizli, oyunda çok hızlı gittiklerini belirtti. “Penaltı vuruşundan sonra biraz tökezledik ama ikinci yarıda oyunun geri dönmemesi imkansız görünüyordu. Altay camiası için önemli bir maç ve sonuçtu. Umarım bu rekabet hep böyle güzelliklerle devam eder.” kullanılan cümleler.

Denizli, bir gazetecinin Marco Paixao ile ilgili sorusuna yanıt olarak, “Ne kadar süre oynadığımız, ne kadar oynamadığımız konusunda bir ön fikrimiz yok, bunu çalışmalarımızda oyunun gidişatına göre belirliyoruz. Bugün biraz daha uzundu.” Şirkete katıldıktan sonra da bu zamanı iyi değerlendirdi. Marco geldiğinden beri Altay için son kez. “O çok önemli bir oyuncu. Sürekli gol atan ve bu ligde gol atabileceğini gösteren bir oyuncu. Belki 90 dakikadan az ama dikkatli kullanmalıyız. O özel bir forvet. Oyunun gidişatına bağlı olarak her an oyunun kaderini değiştirebilecek bir oyuncu.” cevabını verdi.

18 yıla bedel: İzmir Derbisinde 90+3 Zafer! Skor: Altay 2-1 Göztepe

“FATİH HOCA AÇIK AÇIKLAMALAR YAPTI”

Denizli dedi ki:

Aslında, iyi yanıt veren hassas bir kitlemiz var. Geçen hafta Fatih (Terim) arkadaşımız Şenol Güneş hakkında hem iş hayatımdan hem de futbol hayatımdan çok net açıklamalar yaptı. Hiçbir şey eklenmesine gerek yok. Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye’de milli takımı yönetecek nitelikli bir teknik direktör bulamadı. Söylemeliyim. Aksi takdirde eklenecek bir şey yok.

Nestor El Maestro: Bu ligde kazanma şansımız olsaydı bu maçı seçerdik

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK