G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

G.Saray'dan suistimallerin önüne geçmek için önlem

41
0
PAYLAŞ

Galatasaray'ın suistimalini önlemek için marka önlemi

Galatasaray Kulübü, Galatasaray’ın patentli ürünlerinin perakende istismarını önlemek ve markasını korumak için çalışacak.

Kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir ve yönetim kurulu üyesi Abdulvahap Gazi Tanrıverdi’nin katılımıyla Türk Telekom Stadyumu’nda bir toplantı düzenlendi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Türkiye’nin dört bir yanındaki hukuk firmalarıyla yaptığı işbirliği nedeniyle Galatasaray markasını yasa dışı olarak kullanan yetkilileri tespit ederek yasal işlem başlatacak.

Yapılacak çalışmalarla ilgili Galatasaray TV’ye açıklama yapan Rezan Epözdemir, şunları söyledi: “Galatasaray’ımız için yeni eylem planı üzerine bir çalışma yaptık. Galatasaray’la çalışmak için Türkiye’nin her yerinden hukuk firmalarıyla ortaklık kurduk. Tecavüz ve sahtecilikle ilgili tüm bu hukuk bürolarını arıyoruz yeni dönem, Galatasaray kendi markasını sonuna kadar koruyacak bir anlayışa hakim olmaya çalışıyor.” aranan.

Epözdemir, çalışmalar kapsamında 20 hukuk firması ile anlaşmaya varıldığını vurgulayarak, “Türkiye genelindeki bu hukuk firmaları, Galatasaray ile ilgili taklit ürünler hakkında yasal işlem başlatacak, hak kullanacak, tazminat ve cezai takibat yapacak ve bu ürünlerin arama ve el koyma emirleriyle toplanması, el konulması ve müsadere edilmesi için ciddi çaba sarf edecek. ortaya çıkaracaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Epözdemir, yeni dönemde kulüp başkanı Burak Elmas başkanlığında bir telefon hattı kuracaklarını söyledi. “Bu hattın sahte markalı ürünler için kullanılması gerektiğini söyleyeceğiz. Perakende sektörü bu konu üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye genelinde hukuk bürolarımızla, Galatasaray markasını ihlal eden, ihlal eden, ihlal eden, haksız ve hukuka aykırı davranan yöneticilerin ve perakende-toptancıların gözünde, özgürlüğümüzü, haklarımızı bir gereği olarak kullanacağız. Aksi takdirde ruhsatsız olarak kullanan, taklit markalı ürünler üreten ve bu suretle Galatasaray’ımızın marka değerine zarar veren tüm mağdurlara karşı hukuk devleti ilkesini savunmak.” dedi.

Yönetici Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, perakende sorununun Galatasaray için büyük bir atılım olması gerektiğine inandıklarını belirterek şunları söyledi: “Hem ürün çeşitliliğinde hem de çeşitlilikte bir değişim ve dönüşüm yaşadık. Rezan Bey’in desteğiyle üretimlerin kökten atölyeye kadar kurutulması ve Galatasaray ürünlerinin doğru yerlerde satılması için çalışıyoruz. ve kendi mağazalarımızda.” kullanılan cümleler.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK