FIFA maç takvimi için toplanacak

FIFA maç takvimi için toplanacak

39
0
PAYLAŞ

FIFA oyun planı için toplandı

FIFA, oyun planını görüşmek üzere 30 Eylül’de toplanacak.

FIFA, kadınlar ve erkekler için uluslararası maç programını görüşmek üzere 30 Eylül Perşembe günü çevrimiçi olarak toplanacak.

FIFA’dan yapılan açıklamada, uluslararası maç takviminin gözden geçirilmesi ve daha da geliştirilmesinin tartışılması için örgütün yönetim kurulu içinde bir uzlaşmaya varıldığı belirtildi.

FIFA federasyonları, oyuncu temsilcileri, lig, kulüp ve konfederasyon yetkililerinin katılımıyla bu konuların görüşüleceği ilk toplantının 30 Eylül Perşembe günü yapılacağı açıklandı. Şimdiye kadar oluşturulan uluslararası oyun takvimi, kadınlar için 2023 ve erkekler için 2024’te sona eriyor.

Toplantıda, Futbol Dünya Kupası’nın dört yılda bir yerine iki yılda bir düzenlenmesi fikrinin gündeme gelmesi bekleniyor.

FIFA, düzenlediği anket sonucunda geçtiğimiz hafta önemli sayıda futbolseverin iki yılda bir Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma fikrine açık olduğunu duyurmuştu. UEFA, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) ve büyük Avrupa liglerinin temsilcileri Dünya Kupası’nda format değişikliğini reddederken, Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri (AEFCA) FIFA’yı destekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK