Emre Belözoğlu sessizliğini bozdu! Teklif yapıldı mı?

Emre Belözoğlu sessizliğini bozdu! Teklif yapıldı mı?

63
0
PAYLAŞ

Emre Belözoğlu'nun Çaykur Rizespor açıklaması

Fenerbahçe macerasını bitirdikten sonra birçok takımda adı geçen Emre Belözoğlu’nun, Bülent Uygun’un ayrılmasının ardından Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran ile görüşeceği iddia edilmişti ve Kıran bu iddiaları sert bir şekilde yalanlamıştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belözoğlu, Çaykur Rizespor’un kendisine yapılan teklifi reddettiğini açıkladı.

Futbolu bıraktığı Fenerbahçe’de geçtiğimiz sezona sportif direktör olarak başlayan ve son 10 haftayı teknik direktör olarak tamamlayan Emre Belözoğlu, geçtiğimiz günlerde adı Çaykur Rizespor olarak anılan ve Karadeniz ekibinin başındaki Tahir Kıran bu iddiaları kesin olarak yalanlamıştı. Konuyla ilgili TGRT Haber’e konuşan Belözoğlu, Bülent Uygun’dan ayrıldıktan sonra kendisine bir teklifte bulunulduğunu söyledi.

Genç teknik adam, Hamza Hamzaoğlu’yla sözleşme imzalamadan 2 gün önce Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran’ın kendisine bir teklifte bulunduğunu söyledi:

“Teklifinizi kabul etmeyeceğimi söyledim”

“Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran’ın gündeme ilişkin açıklamaları 10-15 gün öncesine ait. Bülent Uygun’un istifasının ardından Hamza Hamzaoğlu’nun göreve başlamasından iki gün önce Tahir Bey görüşme talebinde bulundu. Gerçekleşen görüşmede, Çaykur Rizespor’a teknik direktör olmam teklif edildi.Onlara da teşekkür ettim ve tekliflerini kabul etmeyeceğimi söyledim.Çok samimi bir karşılaşmanın ardından eski bir röportajı tekrar gözden geçirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

“Hamza Hamzaoğlu hocamıza başarılar diliyorum”

Çaykur Rizespor’a ve çok değerli hocamız Hamza Hamzaoğlu’na başarılar diliyorum. Bu tür polemiklerin bize ve özellikle toplumlara zarar verdiği ortadadır. O yüzden daha fazla konuşarak böyle bir konuya dahil olmak istemiyorum.”

“Emre Belözoğlu’nu kurumların kapısından içeri sokmayacağım”

Emre Belözoğlu’nun iddialarını kesin bir dille reddeden Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, “Emre Belözoğlu’nu tesislerin kapısından içeri sokmam, kim ne derse desin Emre Belözoğlu’na yer yok bence. Kulüp! Bir gazeteciye saldıran Başakşehir’in maçını unutmadım. Kulübüme girmesine izin vermezdim.” sözlerini kullanmıştı.

10 maçta 7 galibiyet

Geçen sezon Fenerbahçe Sportif Direktörü olarak görev yapan Emre Belözoğlu, Erol Bulut’tan ayrıldıktan sonra son 10 maçın teknik direktörlüğüne getirildi. Sarı-lacivertliler ile teknik direktör olarak 10 maça çıkan Emre Belözoğlu, 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Üçüncü sezonun ardından Fenerbahçe ve Emre Belözoğlu ayrıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK