Djordjevic hedefi belirledi: Her kulvarda…

Djordjevic hedefi belirledi: Her kulvarda…

14
0
PAYLAŞ

Aleksandar Djordjevic'in yeni sezondaki hedefi tüm pistlerde final

Fenerbahçe Beko erkek basketbol takımı, 2021/22 sezonu öncesinde Metro Enerji Spor Salonu’nda medya günü düzenledi. Fenerbahçe Beko Teknik Direktörü Aleksandar Djordjevic, kaptan Melih Mahmutoğlu, Jan Vesely ve Achille Polonara ile düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Aleksandar Djordjevic, uzun ve zorlu bir sezon beklediklerini belirterek, “Bu formanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bizim işimiz takımı en iyi duruma getirmek ve tüm kupaları kazanmak. Takımdaki inanılmaz işbirliği beklentisinin farkındayız. . Çok iyi oyuncularımız var. Kulübün bizimle gurur duymasını istiyoruz. Hedefimiz Her pistte bir final olmalı” dedi.

“TRANSFERLERE KARAR VERMİYORUM AMA ELDE EDİLDİĞİM EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEM GEREKİR”

Transferler hakkında soru sorulduğunda Djordjevic, “Profesyonel olmalıyız. Transferleri ben seçmedim, ama bana teklif edilenden en iyi şekilde yararlanmam gerekiyor. Oyunculara güveniyoruz. Güven aşılamalıyız.” onların içinde. Yaptıklarından zevk almalarını istiyoruz. Her zaman alçakgönüllü olmalarını ve çok çalışmalarını istiyoruz. Takım kimyasını oluşturmak uzun bir süreçtir. Asla bitmez. Topu paylaşan ve pas vermeyi seven oyuncular istiyorum. Bunu takımımızda görüyorum. Böyle devam etmek istiyorum. Şehmus’u tanıyorum, gördüm. Onun oyun tarzını seviyorum. Uzun bir yol kat edeceğini düşünüyorum. “Oyun tasarımının gelişmesini istiyorum. Kulübün bize sunduğu her şey iyi derecelendirilmeli.” Antrenörlük yaptığım tüm takımlardaki oyuncuları geliştirdim. Ben de burada yapmak istiyorum” dedi.

POLONARA: HER GÜN DAHA İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İspanya’nın Baskonia takımının sarı-lacivertli takımında yer alan Achille Polonara, “Çok heyecanlıyım. İnanılmaz bir haber aldım. Burada olmak bir rüya gibi. Çok çalışıyoruz. Dostluklarımız oldu. Her geçen gün daha iyi olmak için çalışıyoruz. Gelişerek daha iyiye gidiyoruz. Takımın başarısı.” Onun için her şeyi vermeye hazırım.”

MELİH MAHMUTOĞLU: SEZONA EN İYİ VE HAZIR BAŞLAMAK İSTİYORUZ

Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu, yeni sezonla ilgili heyecanla şunları söyledi: “Biz yeni bir takımız. Sağlıklı, başarılı ve güzel bir sezon diliyorum. Bir heyecan daha var, sezona en hazır ve en iyi şekilde taraftarlarımızla buluştuk. Öğretmenimizin ne istediğini öğreniyoruz. Umarım güzel bir sezon olur.”

“TAKIM MUTLU ÇÜNKÜ SEHMUS GELİYOR”

Melih Mahmutoğlu, Şehmus Hazer için şunları söyledi: “Çok sevdiğim bir kardeşimdir. Fenerbahçe’ye geldiği için tüm takım mutlu. Ona yardım edeceğiz. Takım için ne kadar büyük bir topluluk olduğunu biliyor. Önemli bir transferdi.”

JAN VESELY: YENİ SİSTEME HIZLI ERİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ

Çek Fenerbahçeli futbolcu Jan Vesely, “Yeni yüzler, oyuncular ve sistem var. Alışmak zaman alacak. Fazla zamanımız yok. Yeni sisteme çabuk alışmaya çalışacağız inşallah başarırım. Takıma katkıda bulunun ve bu yıl bir kupa kazanın.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK