'Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik'

'Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik'

16
0
PAYLAŞ

Burak Elmas: Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik

Galatasaray kulüp başkanı Burak Elmas, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kulübün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat’ın yeri doldurulamaz bir insan olduğunu söyledi.

Burak Elmas, Galatasaray Televizyonu’na yaptığı açıklamada Yarsuvat’ın vefatından dolayı üzgün olduklarını söyledi. “Maalesef bugün camiamız için çok üzücü bir gün. Başkanımız Duygun’u, Duygun kardeşimizi, Duygun hocamızı kaybettik. Galatasaray çok değerli bir üyeyi, bir abimizi, bir büyüğümüzü kaybetti.” aranan.

Elmas, Duygun Yarsuvat Galatasaray’ın birçok alanda görev yaptığını belirtti. “Mizah anlayışı, bilgisi, tecrübesi, birlikteliği ve zor zamanlarda mücadele eden Galatasaray’a bağlılığı ile hepimizin çok takdir ettiği bir büyüğümüzdü. Üniversitemizin rektörünü, Galatasaray derneğimizin başkanını kaybettik. divan heyetimizin ve her yerde görev yapmış bir büyüğümüzle birlikte, “Bu vesileyle oğulları Ömür ve Emre ile kızı Elif’e başsağlığı ve sabır diliyorum. Duygun abi gerçekten Galatasaray’daki yerini doldurması pek mümkün olmayan bir ağabey. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Galatasaray taraftarlarına başsağlığı diliyorum. dedi.

Burak Elmas, Duygun Yarsuvat’ın son 3-4 yıldır bunu hak etmediği için eleştirildiğini belirterek sözlerini şöyle bitirdi:

Bu bir örnek olsun. Zaman zaman yaşlılığında yaptığı, Galatasaray’a bu kadar dokunan ve onun gelişinde emeği geçen böylesine değerli bir Galatasaraylıya saygıdan dolayı yaptığı konuşmada tüm Galatasaray taraftarlarına ne kadar dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. Duygun’un ağabeyi gibi Galatasaray taraftarı da her zaman yetişmiyor. Galatasaray’ın her kademesinde hizmete kendini adamış büyüklerimizin işi kolay değil. Bu nedenle Duygun ağabeyimize dualarımızı gönderirken, rahmet dilerken, kendisinden sonra gelen yeni büyüklerimize ve Galatasaray’a hizmet edenlere de aynı saygı, hürmet ve minnetleri gösterebilmeliyiz. Tüm Galatasaray taraftarlarına başsağlığı dileriz. Çok üzgünüz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK