'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

'Burada mücadele etmek gerçekten zor'

75
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın: Burada savaşmak gerçekten zor

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu ikinci haftasında Hollanda temsilcisi Ajax ile karşılaşacak olan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, sakatlıklar açısından zor bir süreç geçirdiklerini ancak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

Sergen Yalçın, maçın oynanacağı Johan Cruijff Arena’da oyuncusu Oğuzhan Özyakup ile basın toplantısı düzenledi.

“Öncelikle söylemeliyim ki Beşiktaş camiası olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz.” diyor Yalçın, “Son 10 günde çok ciddi sorunlar yaşadık. Özellikle oyuncular açısından zor zamanlar geçirdik. Bu da seçeneklerimizi açıkça kısıtlıyor. Elbette kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.” kullanılan cümleler.

Siyah beyazlı teknik adam, futbolun en üst seviyesinin Şampiyonlar Ligi olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

Burada savaşmak kolay değil. Çok zor. Yarınki maçın da zor olacağını biliyoruz. Hızı hızla alabilen genç, atletik bir takımla oynayacağız. Bunun farkındayız ancak uygun bir oyun planı ile sahada olacağız. Ne gibi aksiyonlar alabiliriz, nasıl bir oyun planı ile başlamalıyız, nasıl devam etmeliyiz, kendimiz için en iyisini nasıl yapabiliriz? Bunun için elbette planlar yapacağız. Umarım maç ve skor bizim için iyi olur.

Yalçın, sakatlıklar nedeniyle takımın yarısından fazlasını kullanamadıklarını söyledi. “Oynamadan maç kazanılmaz. Mücadele, agresif, doğru oyun gibi etkenler de var. Beşiktaş camiası olarak elimizdeki oyuncularla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Zamanı gelince güçlü çıkacağız.” dedi.

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup “Geçen maçta hafif bir sakatlık geçirdim ama kendimi iyi hissediyorum. Genelde sakatlıklarla uğraştığımız doğru. Antrenörümüzün de dediği gibi buraya gelen arkadaşlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Umarım savaşırız.” iyi ve yarın iyi bir sonuçla git.” dedi.

Basın toplantısının ardından Beşiktaş takımı yarınki maçın son antrenmanını Johan Cruijff Arena’da yaptı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK