Almanlar şaştı kaldı: 'İyi ki yarısı yoktu'

Almanlar şaştı kaldı: 'İyi ki yarısı yoktu'

47
0
PAYLAŞ

Almanlara Beşiktaş sürprizi: Yarı olmaması iyi oldu

AKŞAM

Vodafone Park’ın yüzde 50’sinin dolu olması Almanları titretti. Dortmund Teknik Direktörü Kehl, Beşiktaş taraftarlarının yüksek ses çıkardığını söyledi. Kehl, “Orada sadece yarısı vardı ve ıslık inanılmaz derecede yüksekti” dedi. Koşullar o kadar kolay değil miydi? aranan.

Giants Arena’ya mağlubiyetle başlayan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçında Borussia Dortmund’a 1: 2 mağlup oldu. Siyah-beyazlılar seçici olarak kaybetmelerine rağmen rakibine oyun olarak meydan okudular ve birçok pozisyondan faydalanamadılar. Ancak oyuna damgasını vuran bir bölüm daha vardı; Kendisi de Beşiktaş taraftarı… Pandemi nedeniyle alınan karara göre; Vodafone Park’ın sadece %50’si doluydu. 22.000 Beşiktaş taraftarının takımlarına verdiği destek ve çıkardıkları gürültü Almanları sarstı.

“DORTMUND’U TERCİH EDERİM”

Borussia Dortmund’un menajeri Sebastian Kehl, maç sonrası Alman yayın kuruluşu DAZN’ye verdiği röportajda İstanbul Vodafone Park’taki atmosferle ilgili şunları söyledi: “Gerçekten çok gürültülüydü. Ama sadece yarısı oradaydı ve düdük Dortmund’da inanılmaz derecede yüksekti. Koşullar. “” O kadar kolay değildi ama hak edilmiş bir zaferdi. Üstün bir oyun oynadık. Üçüncü veya dördüncü golü çok daha önce atmalıydık, o zaman bu kadar sıkı olmazdı. Para vermemeliydik. Ama yenilen golü kontrol edeceğiz.”

“ATMOSFER MUHTEŞEM OLDU”

Beşiktaş’a 1 gol atan ve 1 asistle Dortmund’u galibiyete taşıyan Bellingham, siyah beyazlı taraftarları Alman basınına övdü: “Burada harika bir atmosfer var ve bu taraftarların önünde oynamak çok eğlenceli. Basketbol gibi geldi.”

DİL GİBİ

Fenerbahçe’nin formasında logosu bulunmayan Puma ise Borussia Dortmund’un formasına benzer bir tasarım uygulamış. Taraftarlar formaya şiddetli tepki gösterdi. Bir “bit pazarı ürünü” olarak azarlandım.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK