Alanyaspor'un yabancı taraftarlarından tepki

Alanyaspor'un yabancı taraftarlarından tepki

24
0
PAYLAŞ

Aytemiz Alanyaspor'un aşılanan yabancı taraftarlarının PCR testi tepkisi

AA

Aytemiz Alanyaspor’un yerleşik yabancılardan oluşan destek grubu, pasaportlarına işlenen Kovid-19 aşılarının Passolig uygulamasında görünmemesi nedeniyle PCR testi yapılmadan stadyuma giremeyeceklerini ileri sürerek bu sorunun düzeltilmesi çağrısında bulundu.

Atatürk Anıtı önünde toplanan gruba mensup bazı futbolseverler, aşıları tam olan yabancıların PCR testi yapılmadan statlara alınmasını istedi.

AA’da yer alan habere göre, Norveç uyruklu Katrina Jacopsen grup adına yaptığı açıklamada, salgın öncesi Alanyaspor’un stadyumdaki maçlarını izlediğini söyledi.

Jacopsen, Passolig üyeliğine rağmen sorunlar olduğunu ve aşılarının pasaportta not edildiğini ancak bu aşıların Passolig uygulamasında görünmediğini açıkladı. Alanyaspor’a destek olmak ve maça gitmek istediklerini ifade eden Jacopsen, şunları söyledi: “Hepimiz aşı olduk. Ben de Türkiye’de aşı oldum. Zaten burada yaşıyorum. Ama yine de bizi kabul etmiyorlar. O yüzden oyuna katılabilmemiz için PCR testi yapmamız gerekiyor. Bu benim açımdan biraz haksızlık” fikir.” dedi.

Jacopsen, ilçede ikamet eden yabancılar için çözüm bulmaya çalıştıklarını belirterek, yurtdışı destek grubunun yüzde 80’inin ülkelerinde ikamet ettiğini kaydetti.

Alanyaspor’un Norveçli taraftarı Katrina Jacobsen ve Alanyaspor Yörükler taraftar grubu üyesi Ümmet Öztürk

Jacobsen, daha önce takımları birleştirip deplasman maçlarına gittiklerini vurgulayan Jacobsen, şunları söyledi: “Artık maçlara gidemiyoruz, onları çok özlüyoruz. Maçlara gidiyor olmamız Türkiye için iyi bir reklam. Örneğin bazı turistler Alanyaspor maçlarına gitmek için bekliyor.” kullanılan cümleler.

Alanyaspor Yörükler taraftar grubundan Ümmet Öztürk de maç günü çok sayıda yabancı taraftarın stat kapısından döndüğünü ve bu soruna çözüm istediğini belirtti.

E-Kent Genel Müdürü Atıl Aykar, Süper Lig maçlarında seyirci biletlerinin ve stadyuma girişin T.C. Sağlık Bakanlığı ve TFF’nin belirlediği kurallar çerçevesinde gerçekleştirileceğini kaydetti.

Passolig sisteminin HES uygulamasının belirlediği kuralları sorguladığını ve bilet sattığını ifade eden Aykar, şunları kaydetti: Türkiye’de yaşayan ve aşıları Türkiye’de olan yabancılar, bilet alırken pasaport numaralarını ve HES kodunu girmeleri, pasaport numaralarını (pasaport numaralarındaki pasaport numarası) vermiş olmaları halinde bilet alabilirler veya stadyuma girebilirler. Kart) ve aşıları HES uygulamasında yer almaktadır. Kart üzerindeki pasaport numarası, HES kodu satın alırken verilen pasaport numarası ile eşleşmelidir. dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK