AEK taraftarlarının Bakasetas üzüntüsü

AEK taraftarlarının Bakasetas üzüntüsü

29
0
PAYLAŞ

Bakasetas'ın parlayan yıldızı eski takımını kızdırdı

Milliyet

Bakasetaş’ın Trabzonspor’da oynadığı 5 lig maçının tamamında gösterdiği performans, eski takımı AEK taraftarlarını kızdırdı. Yunan milli takımını da taşıyan başarılı futbolcunun ücretsiz olarak kaçırıldığı iddia ediliyor.

Kasımpaşa’ya attığı golle takımına galibiyeti getiren Anastasios Bakasetas, bu sezon Trabzonspor ile lig maçı oynamadı, hepsinde sonuca katkı sağladı. Ligde 5 maçta 3 gol – 2 asistle oynayan oyuncu, Avrupa Konferans Ligi’nde de 3 gol pası verdi ve her iki kulvarda toplam 9 maçta 3 gol – 5 asist olmak üzere 8 gole doğrudan etki etti.

Alanyaspor’dan geldiği Trabzon’da geçen sezonun ikinci yarısında 6 gol-2 asist yapan Bakasetas, bir yıldan kısa bir sürede bordo formayla toplam 9 gol-7 asist yaptı. Yıldız oyuncu bu sezon Yunan milli takımı ile 3 maça çıktı ve bu maçların hepsinde sonuca katkı sağladı. İsviçre ve Kosova maçlarında gol pası verirken İsveç’e gol atan oyuncu 3 maçta 1 gol-2 asistle oynadı.

2019’da AEK’ten Alanyaspor’a sadece 500 bin euro ile gelen Bakasetas’ın performansı Yunan takımında da üzüntüye neden oldu.

Hem Trabzonspor’da hem de Yunan milli takımında mucizeler yaratan oyuncunun neredeyse boşa çıktığı eleştirisi AEK taraftarları tarafından dile getiriliyor. Bu arada Kasımpaşa maçının ardından Yunan basını, “Bakasetaş Trabzonspor’u mükemmel bir golle kazandı” yorumunu yaptı.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK