Adem Büyük üzerinden yabancı kuralı sözleri

Adem Büyük üzerinden yabancı kuralı sözleri

12
0
PAYLAŞ

İrfan Buz, Adem Büyük'ün yabancı kuralını değerlendirdi

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, yeni yabancı kuralıyla ilgili olarak, “Bu kuralı sürekli değiştirerek istikrarı sağlayabileceğimizi düşünmüyorum” dedi. kullanılan cümleler.

Bu kurala uymadıklarını ifade eden Buz, Türk futbolcuların en çok oynayan takımlarından biri olduğunu belirterek, her türlü rekabetin olması gerektiğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

“Rekabet kaliteyi artırır. Bu yüzden Türk futbolcuları iyi yabancılar varsa ne olursa olsun seviyelerini yükseltir. Çok iyi örneklerimiz var. En büyük örnek Adem Büyük. Adem Büyük geçen sezon yerli oyuncu olarak 17 gol attı. Bugün Adem Büyük rekabette, pozisyonunda. “5 oyuncu getirmek istiyorsa sürekli rekabet içinde, kendine güveniyor, goller atıyor ve kalitesini artırıyor. Bunu takip ederek istikrarı yakalayacağımızı düşünmüyorum. kural her zaman değişir. Bundan eminim.”

– “MİLLİ TAKIMIMIZI HER ZAMAN BAŞARILI GÖRMEK İSTİYORUZ”

Buz, milli futbol takımının durumunu değerlendirdi ve şöyle devam etti:

“Milli takımımızı her zaman bir teknik direktör olarak değil, bir vatandaş olarak görmek istiyoruz. Görmedik, gördük. Hep keyif aldık. Çok önemli bir neslimiz var, çok önemli oyuncularımız var. Oyuncularımız var. Beş büyük ligde.Uzun yıllardır Almanya’dayım.Orada kaldım, orada eğitim aldım.Türkiye gizli favorilerden biri.Avrupa Şampiyonası sonrası hayal kırıklığımız son birkaç müsabakada devam etti,çünkü başaramadık. İyi oynadık kaybettik Şenol Güneş’i özellikle teknik direktör konusunda eleştirebilirsiniz ama Şenol teknik direktörü ile de takım dünya üçüncüsü oldu.Eleştirilere karşı çok güçlüyüz ama aynı zamanda bence Ne yapmamız gerektiğini analiz edip gerçeği araştırdığınızda daha doğru olur. Ayrıca Şenol hocanın bu kadar yıkılmayı hak etmediğini düşünüyorum.”

– ADEM BÜYÜK’E ÖVGÜ

İrfan Buz, Adem Büyük’ün milli futbol takımında olması gerektiğine inandığını belirterek şunları söyledi:

“Şampiyonluğa girmek için etkili olmak gerekiyor. Pozisyon geldiğinde gol atan, gol pozisyonlarında etkili olan ve oyunu değiştiren bir oyuncuya ihtiyacınız var. Ligde iyi durumda olan bir forvetimiz var. O yüzden ben de öyleyim. “Adem Büyük havuzda olmalı. Diğer kardeşlerimiz de çok önemli ve değerli ama burada Adem Büyük’ün yaşına bakmayacaksın. Onu eğitebilirsin ama aynı zamanda Adem Büyük’ün milli futbol takımında olacağını düşünüyorum, rakip olduğumuz için çok etkili bir oyuncu.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK