Avrupa ülkeleri Kovid-19’la nasıl savaşıyor? İşte 6 örnek

Avrupa ülkeleri Kovid-19’la nasıl savaşıyor? İşte 6 örnek

16
0
PAYLAŞ

Avrupa ülkeleri Covid-19 ile nasıl mücadele ediyor?" İşte 6 örnek

Avrupa ülkeleri, bağlayıcı uygulamalarla covid-19 salgınına karşı koymaya çalışıyor. İşte 6 örnek…

Avrupa’da pek çok ülke, vatandaşlarının yeni bir koronavirüs (Kovid-19) tarafından tehdit edilmediğini sosyal hayatın birçok alanında teyit etmelerini gerektiren tedbirler uyguluyor.

AA raporuna göre Dünyanın birçok ülkesinde test, aşı veya hastalık yaptırdığını gösteren belgeler istenerek covid-19’a karşı önlemler devreye giriyor. İşte Avrupa ülkelerinden 6 örnek…

1- Almanya

Almanya’da halka açık alanlara, restoran, tiyatro, sinema gibi kapalı mekanlara ve konser gibi açık hava etkinliklerine yalnızca aşılı, covid-19’a yakalanmış ve iyileşmiş veya test sonucu negatif olan kişilerin girmesine izin veriliyor. Hızlı testler son 24 saat içinde yapılmış olmalıdır. Son 48 saat içinde yapılan PCR testleri de kabul edilmektedir.

2- Fransa

9 Ağustos’ta Fransız hükümeti Kovid-19 için “sağlık ruhsatı” başvurusunda bulundu. Bu kapsamda bölgeler arası seyahat etmek, hastane, restoran, kafeterya, sinema, müze ve alışveriş merkezlerine girmek, 50’den fazla kişi kapasiteli kapalı etkinlik ve eğlence parklarına girmek, covid-19 aşısını tamamlamış olanlar, Son 72 saat içinde PCR testi negatif çıkan veya son 6 ay içinde hastalığı olan hükümlü ve nekahetlerin karekodu okunur.

Huzurevleri ve hastane personelinin yanı sıra itfaiyeciler de aşılanmalıdır.

3- İspanya

Covid-19 önlemleri özerk yönetimlere göre farklılık gösterse de birkaç bölge dışında gece sokağa çıkma yasağı bulunmuyor.

Kırsal restoranlar ve barlar saat 1:00’de (bazı yerlerde 14:00) kapanır. Kapalı alanlarda, konserlerde ve sportif faaliyetlerde maske ve mesafe şartı devam ediyor.

4- Belçika

Belçika bu ayın başlarında neredeyse tüm covid-19 önlemlerini kaldırmış olsa da, büyük etkinliklerde halktan tam aşı olduklarını, 48 saat içinde PCR testinde negatif sonuç aldıklarını veya yakın zamanda iyileştiklerini kanıtlayan belgeyi göstermeleri isteniyor. hastalıktan.

5- Bulgaristan

7 Eylül-30 Ekim tarihleri ​​arasında geçerli olacak yeni tedbirler kapsamında restoran ve diğer mekanlarda çalışma saatleri 07.00 – 23.00 ile sınırlandırıldı. Müşteriler arasında 1,5 metre mesafe olması ve aynı masada en fazla 6 kişinin bulunması gerektiği belirlendi. Tam kapasite çalışmak isteyen mekanlarda, tüm çalışanların ve müşterilerin aşı veya negatif test sonucu göstermesi veya Kovid-19’u atlatmış olması zorunludur.

Gece eğlence mekanları ve kumarhaneler geçici olarak işletmeye kapatılırken, konser salonları ve sinemaların yüzde 50 dolu ve maskeli olması şartı aranıyor. Kapalı spor alanlarında seyircisiz etkinlikler yapılır; Kongre, toplantı, sempozyum gibi etkinlikler için salonlar kapasitelerinin yüzde 30’una kadar kullanılmaktadır.

6- Yunanistan

Vatandaşlar, aşılarının tam olduğunu veya test sonuçlarının negatif olduğunu kanıtlamak için dijital Avrupa aşı kartını kullanmalıdır.

13 yaş arası tüm özel şahıs ve kamu çalışanlarının aşısız olduğu ülkede.

Aynı durum kafe, bar, restoran, eğlence merkezi, açık ve kapalı spor salonları, tiyatrolar, sinemalar, müzeler, ören yerleri ve spor salonları gibi kapalı alanlar için de geçerlidir.


  • Yunanistan
  • Belçika
  • Fransa
  • Bulgaristan
  • ispanya
  • ispanya almanya
  • kovid
  • Koronavirüs
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK